Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hova forduljak? Menjek el a...

Hova forduljak? Menjek el a rendőrségre?

Figyelt kérdés
Ünnepek előtt eltűnt 150 ezer forint a bankkártyámról. Bementem az aktuális bankomhoz, ahol azt mondták, hogy végrehajtó cég vonta le. Nincs tartozásom, nem tudok róla lenne. Ma bementem a NAV-hoz, ott is megerősítették hogy nincs, nem is volt tartozásom. A férjemmel papíron még házas vagyok, lehetett az ő tartozása?
2021. dec. 30. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
A végrehajtó céget kéne első körben megkeresni, és megérdeklődni hogy mire vonták le
2021. dec. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A végrehajtó cég igazgatójáról a neten az van, hogy letartóztatták.

Az uroda nem fogad jelenleg senkit.

2021. dec. 30. 11:48
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Ügyvéd ismerős esetleg?
2021. dec. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Végrehajtó csak jogerős bírósági ítélettel vagy jogerőre emelkedett fizetési meghagyás után inkasszálhat - szóval van tartozásod vagy nem mondtál ellent fizetési meghagyásnak.

Első körben meg kell tudni, mire vonták le, aztán végrehajtási kifogást kell benyújtani (ha lehet)

2021. dec. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Végrehajtó cég nincs.

Melyik önálló bírósági végrehajtó volt?

Annak az irodájánál érdeklődj!


A tartozás szinte biztos hogy jogos volt.

De ha a követeléskezelési eljárás szabálytalan volt akkor az ezzel összefüggő nem kevés díjat vissza kell, hogy kapd.

Kicsi esély van rá, hogy szabálytalan volt, például a felszólítás kézbesítése, de előfordult már.


Információt kérni ingyen van és nem vagyok én sem aki az adósok jogait szereti támogatni, de informálódni természetes, hogy joga van.

2021. dec. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Valahogy utánajárok mire is lehetett ez levonva. Felszólítást nem kaptam. Köszönöm mindenkinek a hasznos információkat.
2021. dec. 30. 14:39
 7/9 anonim ***** válasza:
42%
Ha már magától levonja a végrehajtó, az már komoly tartozás lehet, és nem idén keletkezett. Évek, mire odajut egy tartozás, hogy BÍRÓSÁGI HATÁROZAT alapján a végrehajtó inkasszót kérhet a banktól.
2021. dec. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%
A ferjed tartozasa. Ugye a hazassag nem csak egy papir.
2022. jan. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7. Miért kellene bírósági határozat? Közjegyző fizetési meghagyása bőven elegendő és sokkal gyakoribb is.

Nem biztos, hogy évek mire odajut. Elég sok hitelező nem kezdi el időben a követeléskezelés jogi útját, de van amelyik pár hónap után. Abszolút nem biztos, hogy évek.

A végrehajtó sosem kér inkasszót a banktól, hanem utasítja a bankot. Éppen nem mindegy. A végrehajtást a hitelező kéri az adós ellen.


Ha már magától levonja a végrehajtó az nem azt jelenti, hogy komoly tartozás. Pár tízezer forintot is behajt ugyanúgy mint több milliót.

A végrehajtó nem magától vonja le hanem jogerős FMH alapján például és főleg nem magától, mert neki nem érdeke.

Bármilyen tartozás ha végrehajtási szakaszba jut, a végrehajtó így jár el. Nem csak "komoly" tartozásnál.


8. Miért a férje tartozása? Nem is ismered egyiket sem.

Ha az adós nem adta meg a telefonszámát (vagy megváltozott azóta) a hitelezőnek, aki lehetett például szolgáltató is, a lakcíméről azóta pedig elköltözött, akkor már csak a végrehajtásnál derül ki, hogy már egy ideje tart a követeléskezelés.


Ettől még nem mentesül persze, az ő felelőssége, de simán lehet, hogy tényleg nem tudott róla, mert akinek tartozott nem tudta őt elérni. A régi címére pedig hiába levelezett.

Rengeteg ilyen van.



5. válaszoló voltam.

Természetesen a helyes részletes válaszokat le szokás pontozni. :) Hogy miért azt úgysem mondják meg akik ezzel játszanak.

2022. jan. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!