Ez Internetes csalásnak minősül amit velem csináltak?

Figyelt kérdés

Szóval a lényeg,egyik facebook csoportban kitettem,hogy eladó egy játékban virtuális vagyonom,elégge kelendő volt pár tisztességes vevő.Viszont volt egy ember aki,kiette marketplacre egy letoltott keppel egy videokartyat,es ram irt egy masik kamu profillal amivel meg szerette volna venni az altalam eladó vagyont,viszont ő ezt úgy csinálta hogy aki megszerette volna venni tole a videokartyat o utalt nekem ropke 38 000 ezerrel tobbet amit beszeltunk(12 000t beszeltunk meg).Persze ezt azonnal észre vettem es vissza utaltam az osszeget az utalonak (50 000ftrol van szo).Majd mondtam neki azt az osszeget utalja el amit megbeszeltunk,es furcsa modon ez az osszeg is megjott.Ráirtam az utalóra aki utalt nekem es megkerdeztem hogy akkor ez most mi(amire valaszolt mar a virtualis cucc a csalonal volt).A válasza pedig a kovetkezo volt,hogy elore utalt egy sracnak(a csalonak aki az en szamlaszamomat adta meg) aki azt tettete hogy en vagyok az edesapja es hogy nekem kell utalni a videokartyaert.Nem kellett tobb,vissza utaltam azt a 12 000 forintot megkoszonte es elkoszontunk egymastol,tobbre tartom az o karat mint nekem a virtualis cuccaimat.

És meg a csaló fenyeget engem,hogy otps levél fog jönni.Helyesen cselekedtem,vagy tenyleg fel fognak keresni ez ugyben?


2021. dec. 23. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Ez annyira zavaros, hogy ember legyen a talpán, aki érti.
2021. dec. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor roviden egy pali ram irt hogy meg akarta venni a cuccomat,de nem o utalt hanem massal utaltatott aki a penzeert cserebe videokartyat vart,majd ra irtam arra a csavora aki utalt es elmondta h o a penzeert cserebe videokartyat var,de en mar a csalonak aki eredetileg ram irt oda adtam a cuccot.A pali aki utalt nekem vissza utaltam mindent amit elutalt,es a csalo pedig otps pappiral fenyeget. 50 000 forintrol van szo ami pont a megelhetesi csalas felett van.
2021. dec. 23. 16:41
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Klasszikus csalás. Neked bajod nem lesz belőle. Írj a játék készítőinek (feltéve ha ez valami online cucc) hogy ellopták az accountodat vagy a cuccaidat :D Nem 1000% hogy visszakapod de a legtöbb helyen megtérítik.
2021. dec. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Mellesleg én feljelenteném. Mivel biztos hogy nem most kezdte. Lehet hogy van is már ellene valami ügy. Ha igen akkor komoly seggtágításban lesz része.
2021. dec. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom szepen,rendorseg csinalna vele valamit?Nem csak engem tobb embert is atvert ugyan ezzel a modszerrel,amire mar csak akkor utottem fel a figyelmemet amikor a csere megtortent.
2021. dec. 23. 16:46
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Minél többen mentek el a rendőrségre feljelentést tenni annál inkább foglalkoznak vele.
2021. dec. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez netes csalás, csak sajnos már az újság a kazánban van, ahol olvastam róla. 3 szereplő, ahogy Te is írtad. A rendőrségen kell feljelentést tenni, megtalálják, de csak akkor, ha nem egy személy tett már feljelentést, hanem többen is. Tudom, hogy macera, ismerem az "utálom a rendőröket" szlogent, de amikor baj van, akkor más a helyzet... A lényeg, ez a csaló addig folytatja, amíg tudja, amíg meg tud élni belőle. Megtalálják, de ahhoz a rendőrségnek tudnia kell róla.
2021. dec. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!