Paypal csaló lenne?

Figyelt kérdés

Üdv! Pár napja eladtam illetve még mindig várom az összeget. Szóval egy külföldi vevő érdeklődött az árum iránt. Megadtam a paypal email címem, hogy arra utalja az áru összegét és a szállítási díjat. Mire kaptam egy levelet, aminek a lényege. A paypal számlámra 99 %százalékos átutalás érkezett, várják, hogy kifizessem a fuvar díjat és hogy arról, küldjek vissza bizonylatot. Nos, az oldal, amiben az emailben irányítanak banki adatokat, személyi azonosítást kérnek stb. Ezeket már nem adtam meg. Tehát nem száz százalékos az utalás, mert nem erősítettem meg a kifizettet bizonylattal.

Ma este kaptam egy újabb levelet, amiben arra figyelmeztetnek, ha nem fejezem be a fuvardíj utalását, akkor jogi lépéseket tesznek ellenem.

Ilyenkor mi a teendő? Teljesen sötét vagyok a témában.

Írtam a paypal súgócsapatnak, de folyamat kapom ugyanazokat a leveleket.

Segítsetek kérlek! Rendőrséggel is fenyegetnek. Én csináltam valamit rosszul vagy csalókba botlottam? :(



#rendőrség #PayPal #csaló #99 százalékos fizetés
2021. dec. 17. 20:20
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
T
13 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Phishing/scam.

Milyen e-mail címről jött az üzenet? Gondolon nem valami@paypal.com.

Linkeket ne nyisd meg benne.

2021. dec. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos csalas
2021. dec. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Meg ami az érdekes, hogy csak emailre kapok ilyen leveleket.

A paypal fiókomban semmi nyoma utalásnak vagy részleges utalásnak.

A paypalnak azonnal ki kéne írnia, ha kapok utalást, nem?

Ellenzést, nem értek ezekhez :(

2021. dec. 17. 20:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nigériai csalás. 1000 éves történet. Nem hiszem el, hogy még mindig van, aki bedől ennek!
2021. dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan ennek még bedől valaki???
2021. dec. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos igen :(

Bár gyanús volt, hogy mire kellett neki a magyaros disztárgy XD

Köszi szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi :)

Kellemes Ünnepeket!

2021. dec. 17. 21:17
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen árura rámennek. Küldenek egy emailt, ami úgy néz ki, mintha a Pay0altól jött volna. Aztán kérik, hogy fizess, ami ha megteszel, le lépnek a pénzzel. Tipikus csalás.
2021. dec. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!