Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 1 millió Ft-al mit csináljak,...

1 millió Ft-al mit csináljak, hogy tartsa az értékét?

Figyelt kérdés

Elég magas mostanában az infláció, így ha itthon tartom egy borítékban, vagy bankszámlán akkor elég sokat veszít az értékéből. Előfordulhat hogy esetleg szükségem lesz rá 1-2 éven belül, de az is lehet, hogy nem.

Olyan 2 hónap múlva lesz meg kb ez a pénz, akkor szeretném valamibe befektetni.

Mit javasoltok? Esetleg inflációkövető állampapír? Jól gondolom, hogy ennek jövőre nagyobb lesz( mert most 4,05%, ami elég gyenge ilyen áremelkedések mellett) a kamata az idei magas infláció miatt?

Vagy mibe rakhatnám másba?



2021. dec. 17. 07:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
47%
BTC
2021. dec. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%
Ha fingod nincs az egészről, akkor PMÁP+ vagy PEMÁP+, nem sokat hoz, kb. 0-án leszel majd vele, de kb. 0 a rizikója.
2021. dec. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%
1 millió nem sok annyira, én se vinném a tőzsdére. Ott bármi megtörténhet. Lehet egy hét múlva semmit nem ér a bitcoin, lehet hogy még többet fog. Szóval tényleg bármi.
2021. dec. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként a tőzsde nem olyan mint a bankok hogy biztonságban van az ember vagyona. Akartam egyébként tőzsdén befektetni de annyi féle átveréssel találkoztam hogy egy kicsit most elegem lett belőle. Volt hogy majdnem behuztak a csőbe. Csalók nagyon szeretnek ilyenekkel trükközni, illetve még mindig meg van az esély hogy ellopják a bitcoint sajnos. A bankból biztos nem lopja el senki a pénzt, ha mégis akkor kàrtalanitanak.
2021. dec. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%

"Mit javasoltok?"


Azt, hogy ne feszülj rá az inflációra. Hülyeség ezzel foglalkoznod.

Fogadd el, hogy az a pénz, amire likviden van szükséged, az veszíteni fog az értékéből és kész.

Ha van 1 millió forintnyi tartalékod (ezt se megtakarításnak, se befektetésnek nem hívnám, tartalék és kész), akkor olyan mindegy mibe tartod.

Ha otthon tartod a fiókban akkor se dől össze a világ. Nekem is szokott lenni otthon kp-ben fél millióm. Kell, hogy ott legyen, hogy jól érezzem magam, hogy bármikor hozzá tudjak nyúlni.

Ha állampapírban tartod az is jó, mert bármikor visszaváltható.

De fogadd el, hogy annyira mindegy, felesleges ezt ennél jobban túlgondolni.


Ha lesz 10 milliód, akkor már van értelme annak, hogy 5 milliónak valami értelmes befektetést keresni. Addig nincs értelme az infláció miatt szorongani.

2021. dec. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is 1 millióm van félrerakva. Én nyitottam egy deviza megtakarítási számlát az OTP-nél, és dollárban(USD) tartom.

[link]

2021. dec. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
15%
#13 lehet 1 hét múlva egy meteor csapódik a földbe és kiírtja az emberiséget.. akkor inkább most verje el az egészet, míg teheti.
2021. dec. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
49%
Már nem rosszból 2: de most ki az, akinek nem számít ha 1 milla a kukába megy? Értem, hogy vannak Bige urak és társai, akinek ez csak egy kis apró, de az átlag ember szerintem nem ez
2022. jan. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18-as vannak akiknek nem számít hidd el! Azt pedig továbbra sem tudjuk, hogy a kérdező átlagember vagy sem. Nem számít alatt azt értem, hogy semmit nem változtat az életén, mert fájni mindenkinek fog.
2022. jan. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!