Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tudok-e olyan bank számlát...

Tudok-e olyan bank számlát nyitni, amihez egy megszabott ideig nem tudnék hozzányúlni ?

Figyelt kérdés

2021. dec. 12. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
61%
Lekötött betét
2021. dec. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Állampapír számla.
2021. dec. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Olyat biztos nem tudsz nyitni, hogy te meghatározod, hogy a bank X ideig nem adhatja oda a saját pénzed.

Ilyen nincs.


Egyes befektetések (tehát máris nem bankszámla!) olyanok, hogy X ideig nem lehet kivenni, de valójában ez azt jelenti, hogy komoly jutalékot kell fizetni a bank felé ha kiveszed, de akkor is kiveheted.



Bankbetétnek futamideje van, de az alatt is fel tudod bontani, csak akkor kamat nem lesz. (Na amúgy sem nagyon, csak régen amikor még voltak kamatok ez egy visszatartó erő volt.)



Esetleg az önkontrollal van gondod?


Mert akkor olyanban lehetne gondolkozni, hogy nyitsz egy számlát egy bankban és ott lekötöd a pénzt.

Ne kérj hozzá netbankot, akkor csak a fiókban tudsz intézkedni és ez talán elég visszatartó erő, hogy nem mész be a bankfiókba. Nincs hirtelen "felindulás".


A bankszámláknak általában díjuk van, de vannak ingyenesek, csak ahhoz meg pénzmozgás vagy egyéb feltételek kellenek.


Én egyet ismerek amihez nem kell semmi, totál ingyenes és meg is felel annak amire gondolsz szerintem, mivel nincs hozzá netbank, csak fiókban tudsz intézkedni.

Így nem nyúlsz hozzá hirtelen.


Van a városodban Sberbank?

Mert azért az fontos lenne, hogy ne kelljen másik városig utazni, ha valamiért mégis hozzá kell nyúlni.


[link]


Esetleg nézd meg!


Remélem tudtam segíteni valamit!

2021. dec. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!