Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen szamlaszam ez, hogy...

Milyen szamlaszam ez, hogy kell erre utalni? Miert nem 24 szamjegyu?

Figyelt kérdés

Otp-nek tartozom,de hogy utaljam at a penzt?

16 szamjegyet adtak csak meg!

Avegere irtam 8 db nullat,de ugy se utalja a gep.



2021. nov. 25. 18:47
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
80%

Az OTP-nek tartozol, hiteled van? Mert akkor van egy hitelszámlaszám és arra kell utalni, mert azon tartják nyilván a tartozást.


A megtakarítási számlára semmi értelme utalni, hiszen az nem a hiteled törlesztésére van.


Megtakarítási számlára nem is tud utalni más csak az ügyfél saját maga.


Az OTP-nél mindig 2x8 számból áll a bankszámlaszám.


Az első nyolc számjegy lehet, hogy olyan amit csak a megtakarítási számláknak oszt ki a bank, és ez rögzítve van az MNB-nél. Innentől fogva már a küldő bank látja, hogy erre nem lehet utalni.

De ha nem így lenne, megtakarítási bankszámlára akkor sem tudna a pénz jóváíródni hanem visszamenne a küldő banknak.



A hitelszámlaszámot kellene megkeresni és arra utalni, de ha már ilyen problémás a dolog, tényleg a bankba kellene bemenni, ők megmondják és onnantól mindig oda utalhatod a törlesztőt. A hitelszámlára.

2021. nov. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
Nem,nem hitel. Egy szolgaltatast igenyelek az otp-nel,annak a havidijat utalom erre a megtakaritasi szamlara. Most par havit nem fizettem be,azzal tartoztam.
2021. nov. 26. 11:01
 33/38 A kérdező kommentje:
Koszonom a reszletes leirast azert.
2021. nov. 26. 11:02
 34/38 anonim ***** válasza:
55%

ELőző vagyok.


Hát akkor te nem tartozol az OTP-nek, hanem a megtakarításodat nem gyűjtötted havi szinten.


Elmaradtál vele, de ez nem tartozás!


Megtakarítási számlád az OTP-nél van, de másik banknál lévő számládról máskor korábban tudtál utalni rá?


Mert a takarékszámlákra jellemzően csak saját maga tud utalni az ügyfél annál a banknál lévő bankszámlájáról.


Egyébként fogalmam nincs, hogy aki a 31-es választ lepontozta miért tette. Édesmindegy, de részletes és pontos válasz volt.

2021. nov. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

Meg nem utaltam ra soha.

Cib folyoszamlarol akkor nrm tudok,csak otp folyoszamlarol tudnek?

2021. nov. 26. 12:04
 36/38 A kérdező kommentje:
De tartozas, mert a Megtakaritasi Szamlat az OTP Bank javaslatara arra hasznalom,hogy egy OTP szolgaltatas havi dijat fizessem be rajta. Igazabol nem takaritok en meg ott semmit,arra nem hasznalom.
2021. nov. 26. 12:06
 37/38 A kérdező kommentje:
Koszi a kimerito valaszokat.
2021. nov. 26. 12:07
 38/38 A kérdező kommentje:
Igazán hálás vagyok, hogy ennyit foglalkoztok velem, egy ismeretlennel.
2021. nov. 26. 12:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!