Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel előteljesítéssel mi...

Diákhitel előteljesítéssel mi lesz?

Figyelt kérdés

Diákhitel 1 hitelem van, törlesztési szakaszban. Most gyeden voltam 2 évig, így nem fizettem, igénybe vettem a célzott kamattámogatást, tehát az állam fizette a kamatokat addig, a hitel stagnált. Ez a kamattámogatási időszak letelt nekem a nyáron (augusztus), fel is hívtam őket, hogy nem kellene levelet kapnom arról, hogy mennyi az új törlesztőm.. Neeem, állította a kishölgy, arról nem jön levél. Ok a lekérdezések menüben ott is volt, hogy 25000 a törlesztőrészletem, én akkor ezt be is fizettem szeptember október is. Erre most kaptam egy levelet hogy október 31-től az automatikus moratórium letelt, mostmár fizessek. Tehát a hitel moratórium miatt nem jött levél, mert automatikusan moratóriumra tettek 2 hónapra, amit én sejtettem, ezért is telefonáltam, de szerintem a telefonos hölgyike marhára azt se tudta mi van.. Szóval most az az 50000 előteljesítés fül alatt van könyvelve...

Én most elő akarom törleszteni az egész hitelt és 4-5 részletben kifizetni az egészet majd jövő nyárig, persze a törlesztőrészleteket addig fizetem, ahogy kell, de akkor az az 50000 előteljesítés mikor lesz elszámolva nekem?


2021. nov. 7. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Már el van, hacsak nem voltál hátralékban. De ez nem előtörlesztés volt, hanem előteljesítés. A kettő nem ugyan az. Az előteljesítéssel a törlesztőrészletet fizeted meg előre, így az alapvetően a kamatot csökkenti, csak azután a tőkét, de amíg ez az összeg fedezi, nem kell a kötelező részletet fizetned. Az előtörlesztés más, azt külön úgy kell befizetni, hogy előtörlesztés. Ez elsősorban a tőkét csökkenti és csak azután a kamatot, de nem mentesít a kötelező törlesztőrészlet megfizetése alól.
2021. nov. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én ezekkel tisztában vagyok, be is fizettem már előtörlesztésként múlt héten 200 ezret, azt levonták a tőkéből már, de az az 50.000 ft nem lett levonva, ott áll az előteljesítés sornál, tehát gondolom várnak arra mikor nem fizetek pl és arra áll ott, de én fizetni fogom, ergo azzal mi lesz akkor?
2021. nov. 7. 22:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Az már le van vonva a kamatból, az előteljesítés sor csak azért van ott, hogy jelezze, ennyi kötelező törlesztőt nem kell még fizetned. De attól még fizetheted nyugodtan, nem tilos, ugyan úgy vonja majd a kamatból, és ha az elfogyott akkor a tőkéből.
2021. nov. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ok, így már értem. Köszi
2021. nov. 8. 07:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!