Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire befolyásolja ez a...

Mennyire befolyásolja ez a hitel feltételeit?

Figyelt kérdés

Elég keveset tudok a banki folyamatokról, (szerencsére) nem hitelből élő családban nőttem fel. Nem vagyok túl bizalmas a bankokkal szemben, szóval a fizetésemet készpénzben veszem fel és bankszámlára időnként rakok magamnak annyit, amennyi szükséges. Ez, hogy fizetés nem érkezik a számlámra, ez mennyire befolyásolja egy esetleges hitelnél a feltételeket, amiket kapok? Mert gondolom a honlapon a kalkulátor a lehető legjobb feltételeket dobja ki, amit ilyen-olyan indokokkal nem fogok a valóságban megkapni. Ahogy sokan mások, én is minimálbérre vagyok bejelentve és ugye az a mérvadó, ha ezt a jövőben a számlámra utaltatom, akkor az javít a feltételeken? Vagy úgyis mindegy, mert csak a bérpapír számít? Esetleg az segít, ha a megtakarításaimat felteszem a számlára és látják, hogy van egy mondhatni jelentős (százalékos arányban a felvett összeghez képest) fedezetem? Bármi egyéb tipp, amivel javíthatok a dolgokon?


Köszönöm. :)


2021. nov. 3. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, a KP-s minimálbér hitelképesség szempontjából hátrány, de ha folyószámlára érkezne, adóstárs nélkül akkor sem jelentene erős hitelképességet. Nem írtad, hogy milyen hitelt szeretnél? Pl ha van 4M önerőd és szeretnél 4M lakáshitelt, akkor az nem esélytelen, de ha személyi kölcsönt szeretnél, az még kisebb összeg esetén is necces, a legtöbb bank el fog utasítani még számlára érkező jövedelem esetén is, de azért akad, amelyik ad alamennyit.
2021. nov. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tudom elcsépelt, de én inkább keresnék 30%al kevesebbet de minden fillér legyen rajta a bérpapíron... szabi pénz, táppénz stb. Egyébként meg sokkal jobb feltételekkel kapsz bankszamlát ha oda utaltadod a fizut.. persze kérdés mennyi, meg hol de 0 forint is lehet akár.. a bankokat nem érdekli a fekete pénz, hiába rakod be a nagy pénzt a számlára pl 10 milliót még a nav is megtalál
2021. nov. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!