Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sms-ben hogy lehet pénzt...

Sms-ben hogy lehet pénzt küldeni? (Akár itthon is, ha van rá megoldás.)

Figyelt kérdés
Olvastam hogy Afrikában egyes helyeken még nyomógombos telefonon is lehet pénzt küldeni másoknak sms-ben.

2021. okt. 23. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Bankoknak volt olyan szolgáltatasuk egy időben, hogy sms-ben adhattál átutalási megbízást. Nem tudom, létezik-e még.

Inkább javaslom pl.a Paypalt.

2021. okt. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Engem csak az érdekelne hogy működik a technológia.

Afrikában működik ez. itthon és talán Európában sincs ilyen tudtommal.

2021. okt. 23. 10:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá, hogy "how to transfer money by SMS"

pl. egyik találat: Money transfer by SMS: How does it work? [link]

2021. okt. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Helyette jelölhetsz meg telefonszámot utalási célként, ha a fogadó engedélyezte.
2021. okt. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem "technológiai" kérdés, hanem hogy az adott országban a telefontársaság nyújt-e ilyen szolgáltatást.

Magyarországon is létezett vagy talán még létezik is hasonló, kétféle képpen is meg lehet oldani.


Az egyik, hogy veszel egy emelt díjas sms számot, és az arra küldött sms-ek árát (vagyis egy részét) megkapod. Tehát a küldő félnek mondjuk 300 forintot leemelnek a számlájáról, te pedig megkapsz mit tudom én, mondjuk 250-et. A többi a szolgáltató díja. Ezt átlag magánszemélyek nem nagyon szokták, mert egyezerűen nincs igény rá, hogy a normál számod mellett legyen egy pénzfogadó számod. Meg elég gyorsan ki is fogynánk a tartományból. Viszot régen sok internetes oldalon lehetett így fizetni, és ma sem példa nélküli. Itt az a lényeg, hogy az emeltdíjas szám az adott ember (vagy egy kis családi cég vagy hasonló) zsebében van, tehát csak neki tudsz küldeni pénzt, ha akarsz.


A másik opció, hogy van egy központi szám, mint amilyen a 1414, ami kódokat tud fogadni. Ilyen sok van, tehát hogy küldesz egy kódos SMS-t az efféle számra, mondjuk STOP INTERNET, és akkor valami program a kód alapján végrehajtja a beállítást a profilodon. Ma már az appok korában ez eléggé visszaszorulóban van, de én például így szoktam lekérdezni az egyenlegemet. Pontosan ugyanígy működik például az SMS szavazás, tehát van egy szám, ami mögött egy számítógép van és nem egy ember, és a megfelelő karaktereket (mondjuk VV TIBI) az egyik játékosra adja, a másikat (VV GIZI) a másikra, és ha valaki olyan karaktersort küld amit nem tud értelmezni, azzal nyilván nem csinál semmit. Ilyesfajta technológiával is lehet adományt gyűjteni (régebben létezett is, nem tudom hogy ma mi a helyzet), például küldd az 12345 számra a MENHELY szót ha a menhelynek akarsz adományozni, vagy a KORHAZ szót ha akórháznak akarsz. Ekkor is leveszik a pénzt a küldő számlájáról, és a kódtól függően vagy menhely kapja, vagy a kórház. Tehát itt az a lényeg, hogy az adományt fogadóknak nem kell fejenként egy-egy szám, hanem van egy központi szám, amit a szolgáltató üzemeltet, és amit akárhány kód fogadására is be lehet állítani.


Gyanítom hogy ahol SMS-ben lehet pénzt küldeni, ott valami ilyesmi lehet a rendszer, tehát van egy központi szám, amire elküldöm mondjuk a célszemély telefonszámát, és egy fix összeget levonnak tőlem és átutalnak az adott telefonszámhoz tartozó számlára. Nyilván lehet bonyolítani, például a számát plusz a kívánt összeget kell SMS-ben elküldeni, vagy ilyesmi.


A lényeg, hogy technológiailag nálunk is meg lehet oldani, bizonyos mértékben létezik is, csak nincs rá tömeges igény.

2021. okt. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!