Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nyitottam egy OTP-s számlát?...

Nyitottam egy OTP-s számlát? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval megvan a nyitási díj, a számlakezelési díj, utalási díj stb, de mondtak még valamit, aminek az éves díja négyezervalahányszáz forint. Az mi lehet? Nem emlékszek rá.


A másik kérdés meg ha most nincs jövedelem, akkor mennyi a számlakezelési díj?


2021. szept. 30. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha interneten rákeresel a számlacsomagod nevére, meg fogod találni, hogy pontosan milyen díjak tartoznak hozzá. Ez tud lenni egy rohadt nagy táblázat, de nem kell megijedni tőle, nem bonyolult értelmezni, csak sok minden le van írva (mert ugye mindent le kell írni hozzá). Ebben meg fogod látni azt is, hogy drágább-e valamelyik tétel, ha nincs jövedelmed.
2021. szept. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"mondtak még valamit, aminek az éves díja négyezervalahányszáz forint."


Ez valószínűleg az éves bankkártya díj.


"A másik kérdés meg ha most nincs jövedelem, akkor mennyi a számlakezelési díj?"


Az nem a jövedelemtől függ, hogy van-e számlakezelési díj, hanem a számlacsomagod díjaitól. Számlavezetési díj akkor is lehet, ha nincs jövedelmed - ezzel viszont mínuszba is mehet a számlád.


Bankszámla nyitási díj nem szokott lenni - az általában ingyenes.


Ha még nem nyilatkoztál róla, akkor érdemes a havi max 2 alkalommal felvehető össz 150 ezres nyilatkozatot is megtenni, nehogy akkor érjen meglepetés, ha lesz pénzed és felveszed, ami egy rakás pénzbe kerül majd.

Netbankos szerződést is érdemes kötni.

A PIN kódodat pedig jól jegyezd meg - ha nem a bankfiókban kellett megadni, mert akkor már lehet, hogy elfelejtetted - hiszen a bankkártya használatához szükséged lesz majd rá.

2021. szept. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat


[link]


Itt azt írja, hogy számlavezetési díj csak akkor van, ha nincs jövedelem, vagy alacsonyabb a minimálbértől. (bocs itt számlavezetési díjat ír nem számlakezelési díjat, a 2 nem tudom ugyanaz-e)

2021. szept. 30. 12:28
 4/8 A kérdező kommentje:

"Bankszámla nyitási díj nem szokott lenni - az általában ingyenes."


Hát akkor rosszul emlékszek, de akkor nem tudom az mi volt. kétezervalahányszáz forint.

2021. szept. 30. 12:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért most már elárulhatnád, hogy melyik számlacsomagot nyitottad meg, mert itt is 2 számlacsomag van, nem egyforma feltételekkel.

Az egyikben pl. ha nem érkezik min. a minimálbér a számlára, akkor havi 745 ft a számlavezetési díj.

2021. szept. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem junior, úgyhogy szerintem a második.
2021. szept. 30. 13:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, ha a második, akkor nehogy meglepődj...

Azt írod:

"ha most nincs jövedelem, akkor mennyi a számlakezelési díj?"


Mivel a második csomagnál azt írja, hogy ha minimálbérnél kevesebb jövedelem érkezik a számlára, akkor havi 745 ft a számlavezetési díj, így ha nem lesz pénz a számládon, havi 745 ft-ot felszámolnak, majd ha sokáig nem fizetsz, zárolják a számlát és átadják végrehajtásra.


Nem tudom, hány éves vagy, de ha nincs bevételed, nem biztos, hogy a legmegfelelőbb számlát nyitottad.

Semmi perc alatt felszedhetsz pár ezer mínuszt.

2021. szept. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem úgy a második, hanem úgy a második, ami a második fülön van. Lakossági bázis számla, ez van a papíron.


Bementem az OTP-be, mondtam, hogy egy számlát szeretnék nyitni és kérdezték, hogy munka miatt-e, mondtam, hogy igen. Remélem minél előbb lesz normális munkám, de igazából van x millióm, amit számlára akarok tenni, ezért nyitottam. Lehet én vagyok a hibás, hogy ezt nem mondtam ott, de te milyet nyitottál volna?

2021. szept. 30. 18:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!