Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváróhoz mindenki kötött...

Babaváróhoz mindenki kötött hitelfedezeti biztosítást?

Figyelt kérdés
Szerintetek megéri akkor is, ha suli óta egy munkahelyen vagyunk, én 18 éve, férjem 20 éve. Soha nem volt más munkahelyünk, nem voltunk munkanélküliek sem. A veszélyhelyzet alatt nem lehet felmondani. Annak sem, aki szerződéssel van, decemberben már lejárt, de még most sem engedik el. Szóval a munkahelymegszünés kizárt. Ha egyikünk kiesne pl baleset miatt, akkor is tudnánk fizetni. Na de a lényeg. Úton a baba, tehát kamatmentes lesz. Ami jólhangzik, de azt mondja a bankos, hogy kössük meg ezt a biztosítást, mert mindenki megköti. Évi 45 000 ft. Az 20 évre majdnem egy milla. Ez nem lehúzás? Ha más helyzetben lennénk, mondjuk munkhelyről munkahelyre járnánk, vagy kevesebbet keresnénk, vagy betegesek lennénk, de nem. Ti fizetnétek ilyen esetben az évi 45-öt?

2021. szept. 29. 09:10
A kérdező szavazást indított:
Babaváró
Hitel
Biztosítás
8 szavazat
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Bocs, a kulcsszavak szavazásba mentek! Ne törődjetek vele, nem tudom már módosítani.
2021. szept. 29. 09:11
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Mi nem kötöttünk, feleslegesnek tartottuk. Ha annyira beütne a krach, amit azért nagyonnagyon nehezen tudok elképzelni, akkor pénzzé teszem amibe befektettem és visszafizetem egyben. Nekem nem érte meg azt a párezer forintot ez havonta.
2021. szept. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Semmiképpen nem javasolnám. Egy olyan hitelhez, ahol egy családfenntartóm múlik az ingatlanhitel sorsa, oda lehet értelme.

De akkor is jobb egy sima kockázati biztosítás.

2021. szept. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem kötöttünk mi sem. A lakáshitelünkhöz sincs, pedig annak a duplája a törlesztője. Úgy vannak kiszámolva, hogy egy fizuból is fizetni tudjuk. Kockázati életbiztosításunk van, az évi 90 körül van fejenként.
2021. szept. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Másrészt viszont 20 év alatt bármi történhet, meg ha jól számolom ti is a 60-hoz közelítetek majd (ha nem, akkor elnézést).
2021. szept. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mi sem kötöttünk.
2021. szept. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

Ha baj történik és fizet a biztosítás, akkor nem fogod azt mondani, hogy felesleges. Pl. most pénteken 5-en haltak meg itt a településünk mellett elmenő úton, balesetben. Ők sem tervezték, hogy baj lesz.

Egy fizetésből nem csak a hitelt kell fizetni, de fenn kell tartani az otthont, felnevelni és támogatni a gyereket, fizetni az iskoláját, stb..


Talán van olcsóbb biztosítás is, bár nem tudni mekkora a biztosítási összeg ezért a havi kb. 4000 Ft.ért.

2021. szept. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én azért nem kötöttem, mert ezt a biztosítást tényleg feleslegesnek tartom. Ár/érték arányban nem túl jó konstrukció. Tipik olyan biztosítás, amivel be lehet húzni az embereket a csőbe. Nekem van baleset- és életbiztosításom és kockázati biztosításom is, feleségemnek szintén. Ha bármi történik velük, ezek többszörösen fedezik a dolgot. És sokkal jobban megéri, mint a babaváróhoz kínált biztosítás. Plusz legrosszabb esetben el kell adni a lakást, amibe befektettük a pénzt és akkor vissza lehet fizetni és még marad is belőle bőven.
2021. szept. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2021. szept. 30. 10:11
 10/16 anonim ***** válasza:
25%

Én jól-keresek így nincs szükségem ilyesmire.

De ettől független a normál banki hitelemhez van hitelfedezeti biztosítás ami szükség esetén 8 hónapig 100 %-ban törleszti,további 4 hónapig pedig 50 %-ban ha gond lenne.

2021. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!