Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért mondják, hogy telefont...

Miért mondják, hogy telefont nem szabadna részletre venni?

Figyelt kérdés
Nem Cetelem és társai horror áruhitelre gondolok, hanem kamatmentes részletre valamelyik szolgáltatónál (persze ezért hűséget szoktak kérni). De ha amúgy is náluk maradnék és így veszek telefont, még jobban is járok, mert csak elinflálódik a havi 10 ezer forint részlet. Vagy valamit rosszul látok?
2021. aug. 24. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Jó elinflálódik és mennyit nyersz ezen? 2000Ft-ot 2 év alatt?

Komolyan ennyi pénzért akarsz ezzel szórakozni?


Én nem akarok. Van annyi pénz a bankszámlámon, hogyha 100ezret el akarok költeni egy telefonra azt megtehessen nagyobb lelkiismeretfurdalás nélkül. Drágább telefont meg én személy szerint nem vennék, de attól más még vehet.


Ha meg tudod venni egybe, akkor vedd meg és gond letudva.

Ha csak részletre tudod megvenni, akkor az egy intő jel, hogy nem fér bele a költségvetésedbe.

2021. aug. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Nézzünk egy példát:


Apple 11 pro 256


Kártyafüggetlen ára 313 ezer

[link]


Az egyik szolgáltató adja kamatmentes részletre 388 ezerért. Már buktál rajta 75 ezret (ez kb 23 százalékos kamatnak felelne meg). Most akciósan adják 354 ezerért, ezmár csak 13 százalék.


A díjcsomag, amit vállalni kell érte, havi 15990 forint. Tegyük fel, a telefonálási szokásaidhoz elég lenne egy 6 ezres csomag is. Akkor havi 10 ezret buksz ezen a történeten.


Ami annyit jelent, hogy a telefon 354+210 ezer forintba kerül. Ami vagy 80 százalékos kamat a majdnem két év alatt. Ami konkrétan uzsora szintnek felel meg.


És mindezt egy szaros fémdobozért, amivel idepötyögöd a kérdéseidet meg vasárnaponta felhívod anyádat. Komolyan kérdés, hogy megéri-e?

2021. aug. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Azt figyeltem meg, hogy akinek nem okozna gondot kifizetni akár 2-300.000Ft-ot egy telefonert azok többnyire kozepkategorias készülékekkel járnak, akik meg csórók azok vesznek új iPhone-t részletre... 😃
2021. aug. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazából semmit nem szabadna részletre venni, ami mire kifizeted, a felét nem fogja érni.

Kivételt képezhetnek ez alól a háztartási gépek, ha esetleg elromlanak és sürgősen kell az új. Bár én akkor is inkább az előre képzett tartalék híve vagyok.

2021. aug. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2-es nagyon pontosan leírta: egyrészt drágább részletre, másrészt általában a szolgáltató ezt egy jó drága tarifacsomaggal kínálja.

30 ezerért vettem készpénzért 3 éve egy Xiaomi kártyafüggetlen telefont és havi 2 ezret fizetek beszélgetésért (100 perc lebeszélhető), 1 GB adatért. Jó, mondjuk flottásan ilyen kedvező, de előtte is csak havi 3.500-at fizettem.

2021. aug. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!