Amíg fizetem a hitelt a lakásomra, nem adhatom el?

Figyelt kérdés

Úgy alakult a dolog, hogy elköltöznék külföldre, munka miatt. Az évek alatt szépen nőtt a lakásom értéke is, úgyhogy egy jó adag plusszal ki tudnék szállni a dologból, a kamatok mellett is. Kb. 3 millióm van még vissza, nem jelzáloghitel.


Nem emlékszem pontosan - ki tudna segíteni valaki, aki jártasabb a témában nálam?


Köszönöm!



2021. aug. 21. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jelzáloghitel, semmi köze a hitelnek a lakáshoz.
2021. aug. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
de, ha a vevő a hitelt is átvállalja.
2021. aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2: mivel nem jelzáloghitel, a vevőnek nem kell átvállalnia semmit. Majd a kérdező szépen kifizeti a lakásért kapott pénzből vagy fizeti tovább a hitelt.
2021. aug. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3: én is így emlékszem, köszönöm a megerősítést! Egy végtörlesztéssel elég jól is járhatok, nem?
2021. aug. 21. 17:47
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Na ebben tudok mondani valamit, mert van tapasztalatom. Én sok éve sima hitel segítségével ( nem lakás hitel) vettem egy lakást Budapesten. Azóta eltelt jó pár év, a hitelemből maradt még 5 millió ( kicsit kevesebb) viszont a lakás ára triplájára nőtt. Jó magam Angliába költöztem, és 3 év után úgy döntöttem, hogy nem akarok soha hazaköltözni, így eladom a lakásomat. Bementem a bankba ahol közölték, hogy a hitel továbbra is él, fizetni kell, és senki nem veheti át. Mivel ez nem lakáshitel nem ruházható át. Adjam el a lakásomat, majd rendezzem a hitelemet akár egy összegben is , így a kamat kevesebb lesz. De fizethetem továbbra is havi szinten ahogy tettem éveken át. Eladtam a lakásomat, kifizettem a teljes banki hitelemet, hogy "tiszta lappal" induljak külföldön. Így is sokkal több pénzt nyertem mint amennyire gondoltam.
2021. aug. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Pont erre gondoltam. Szuper, köszönöm#
2021. aug. 21. 19:07
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hitelhez nem kellett az ingatlan, mint fedezet (nem jegyzett rá jogot a bank a hitel biztosításához), akkor semmi köze hozzá, hogy mikor és mit csinálsz vele.
2021. aug. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jelzáloghitel, akkor bejegyzés nélküli a tulajdonlap.

Eladhatod minden macera nélkül.

A hitelt meg vagy fizeted, vagy végtörlesztéssel lezárod.

Arra mindig van lehetőség.

2021. aug. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
2021. aug. 22. 10:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!