Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A hó végi bankszámla kivonatot...

A hó végi bankszámla kivonatot a bankoknak ingyenesen kell küldeniük az ügyfélnek ?

Figyelt kérdés
Eddig e-mail-ben küldték ki, de megváltozott a címem, így nem jött elektronikusan. Betelefonáltam, azt mondták nem tudják kiküldeni az új címre. Menjek be és térítés díj ellenében kinyomtatják. Én meg gondoltam egyet, bemegyek kifizetem, majd kérem a továbbiakban a levélben történő kézbesítést. Kizártnak tartom, hogy e-mailben nem tudták volna kiküldeni. Amúgy a Takarékbankról van szó. Egyre kevésbé érzem azt, hogy ennél a banknál kell lennem.
2021. aug. 8. 00:40
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Ha megváltozott az e-mail címed, akkor az új címre csak akkor fogják kiküldeni a következő időszak bankszámla kivonatait, ha a banknál bejelented azt.


Arról, hogy ezt időben nem tetted meg, a bank nem tehet. A köztes időben generálódott kivonatot pedig a bankban (díj ellenében) kinyomtatják Neked.

Nem tudok olyan bankról, ahol ilyen szituban másképp mennének a dolgok.

2021. aug. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem ez érdekelt volna. Hanem az, hogy ha levélben küldik ki, mint nagyon régen is történt, akkor azt külön díj ellenében teszik, vagy a jogszabály havi egyszeri díjmenteset ír e elő ?
2021. aug. 8. 12:40
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező ingyen küldeni postán.

A Takarékbank viszont e-mailben ingyen küldi. Nekem is és mindig a hónap első napján ott van.


Automata. Utólag új címre persze hogy automatikusan nem megy.

Fióki kivonat igénylése persze nem ingyenes.



Lehet hogy van jogos kritikád ezzel a bankkal de amit leirtál az nem az.



Az olyan számlák esetén amihez elektronikus hozzáférést nem lehet igényelni és e-mailben sem jön kivonat, ott köteles a bank ingyen postai kivonatot küldeni.

Vannak ilyen speciális számlák.

Ahol az ügyfélnek van módja a postai kivonat helyett máshogy tájékozódni, fiók látogatás nélkül, ott nem kell ingyenesen postai kivonatot biztosítani.

2021. aug. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azon bosszantottam fel magam, hogy nem képes e-mailben kiküldeni az új címre. Oké, hogy az automata szoftver nem küldi ki, de hogy manuálisan hozzáférnek az egészen biztos. Amit a netbankos felületen látok azt visszadobja a könyvelőm, mert nincs rajta minden ami kellene. Szerintem nem is ismerik tökéletesen a saját rendszerüket. Van a bankfiókban egy férfi ügyintéző, az keni vágja a dolgokat, a nők is tőle kérdeznek mindent, ha valami egyedi dolgot kell elintézni.
2021. aug. 8. 14:06
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
toltsd le pdfben...
2021. aug. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Nem ez érdekelt volna. Hanem az, hogy ha levélben küldik ki, mint nagyon régen is történt, akkor azt külön díj ellenében teszik, vagy a jogszabály havi egyszeri díjmenteset ír e elő ?"


Akkor így tedd fel máskor a kérdésed. :)


Nekem annak idején ingyen jött postán a kivonat, mert olyan számlacsomagom volt náluk, amihez nem kapcsolódott elektronikus szolgáltatás. A mostani csomagomhoz tartozik ilyen, ezért nem jön postán. Kérhetném, de akkor számolnak fel utána díjat.

2021. aug. 9. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!