Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kártyás fizetés a postán...

Kártyás fizetés a postán készpénzfelvételnek számít?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy egy hónapban 2x vehetek le ingyen pénzt úgy, hogy a 150.000 Ft-ot nem haladja meg.

Postán feladok egy csomagot, aminek a díját kártyával rendezem az tényleg pénzfelvételnek számít?


2021. aug. 3. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Nem, az vásárlásnak. A Kp felvét az, amikor az automatából kijön a készpénz.
2021. aug. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
egy ideje nem. Par eve meg kp felvetnek szamitott.
2021. aug. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Akkor a pár évvel ezelőtti jutott ma a fülembe, más úgy tudta még úgy van, én meg meglepődtem

2021. aug. 3. 19:57
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

Nem biztos, hogy többéves a tapasztalat, csak nem csomagfeladás esetére.

A postai szolgáltatások (pl. a csomagfeladás, csekkbefizetés, levélfeladás stb.) igénybevétele esetén a bankkártyás fizetés díjmentes; ugyanúgy, mint bolti-, vagy online vásárlás fizetésekor; valóban már sok éve így van.

Azonban, ha online vásárláskor postapontra kéred a csomagod (azaz, postára), utánvételes fizetéssel (azaz, átvételkor fizetsz), akkor a bankkártyás fizetés készpénzfelvételnek minősül. Méghozzá, POS terminálos készpénzfelvétel, ami a bankoknál piszok drága, és semmi köze az ATM-es, havi legfeljebb kétszeri, havi legfeljebb 150-ezer Ft-os ingyenes készpénzfelvételhez. Lehet, hogy aki így járt, úgy gondolta, hogy ez általános a postai kártyás fizetések esetén.

2021. aug. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!