Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem kapok adósságrendező...

Miért nem kapok adósságrendező hitelt?

Figyelt kérdés
Sajnos hulye voltam es vettem fel providentet. Az mellett van tobb személyi kölcsönöm az otp-nel. Ez igy körülbelül havonta 90 ezer forint. Sokaig táppénzen voltam. Teljesen lenullaztam ezek miatt magam. Most újra dolgozom szeretném ezeket a hiteleket osszegyurni körülbelül a felet kene fizetni de egyik bank sem ad. De így mi értelme ezeknek az adósságrendező hiteleknek, ha nem adnak olyannak aki igy elfog teljesen csúszni? Tudom elbasztam, de mar nem tudom visszacsinalni.
2021. júl. 23. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Pontosan ezért nem. Mert már most el vagy csúszva. Durva ennyi fele hitelt felvenni egyszerre. Egyet is meg kell gondolni.
2021. júl. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Es akkor ennyi? Ha nem tudom fizetni, felraknak a negativ khr-re es letiltjak a fizum? Nem tudom visszacsinalni, pont ezt akartam megoldani de akkor igy jartam? Evekig vonni fogják?
2021. júl. 23. 20:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vonni fogják!

Gondolod, hogy a bankok jószívűségből élnek???

Mi volt az a halaszthatatlan beruházás, amire felvettél ennyi hitelt...???


Jól le szoktak pontozni, mikor azt javaslom itt a hasonló helyzet ELŐTT állókat, hogy ne vegyen fel hitelt tévére, orrplasztikára, vagy utazásra - hanem előbb spórolja össze!

2021. júl. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Ha már meg vagy csúszva a hitelek közül bármelyikkel egy bizonyos mértéknél jobban, akkor nem adnak a bankok hitelt, még adósságrendezőt sem.

Adósságrendező hitel azon ügyfelek számára van, akik a meglévő (több) hitelüket szeretnék kiváltani egy másik hitellel, de amúgy nem rossz adósok.


Ha csak kezd gond lenni, de még nincs három hónapnál régebbi, legalább a minimálbért meghaladó lejárt tartozásod addig lehet lépni. Utána már nem.


Természetesen addig is csak akkor ha az aktuális jövedelmed, stb... elegendő a hitelfelvételhez.


Mire hivatkozva nem adtak? Mert nem mindegy. Ha a KHR státuszod olyan, akkor úgysem fogsz kapni sehol sem.

Ha jövedelmi gondok vannak, akkor lehet, hogy másik bank ad, vagy ha valami pozitív változás lesz, akkor hitelképessé válsz.


Esetleg lehet más oka is. Ezért lenne jó tudni.

2021. júl. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Mire vetted fel azt a sok hitelt?
2021. júl. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

OTP:

Ön akkor igényelhet Adósságrendező hitelt, ha


elmúlt 18 éves,

nem tölti be a 75. életévét a futamidő végéig,

rendelkezik legalább 3 hónapos munkaviszonnyal, és

legalább havi nettó 100 000 forintos rendszeres jövedelemmel, és

az Ön nevén lévő vezetékes vagy mobiltelefonszámmal és fedezetként elfogadható ingatlannal, továbbá

nem áll magáncsőd hatálya alatt, vagy ilyen eljárást nem kezdeményezett.



Ezeknek megfelelsz?

2021. júl. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A bankokkal vagy a követeléskezelőkkel egyenként még meg lehet próbálni egyezkedni a törlesztésről, nem kell feltétlenül megvárni, amíg végrahjtásra kerülnek az ügyek, és tiltani fogják a fizetésedből.
2021. júl. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!