Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CSOK/babaváró hitelhez kell...

CSOK/babaváró hitelhez kell erkölcsi bizonyítvány?

Figyelt kérdés
2021. júl. 23. 06:05
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem.
2021. júl. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kell. Viszont már nem neked kell benyújtani, hanem a bank intézi a lekérését. Ezt te aláírod nekik, hogy engedélyezed.

Most vettünk fel, tuti.

2021. júl. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Melyik banknál vettetek fel? Csak mert mi is most vettük fel az otp-nél és semmi ilyesmit nem írtunk alá, nem kértek erkölcsit.
2021. júl. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

OTP, nekünk benne volt az aláírandók között, hogy így ők lekérhetik az erkölcsit és a NAv papírokat is.

Én minden apró betűset elolvastam, így tuti.

2021. júl. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Én is elolvastam az egészet, de ilyet ezer százalék, hogy nem írtunk alá :)
2021. júl. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk tuti, hogy benne volt.


Itt is írja, hogy idén már csak igazolni kell ezeket. (aláírással, mondták a bankban, hogy utána ők majd lekérik a rendszerben)


"NYILATKOZATOT IS KELL TENNÜNK

A rendeletben szereplő feltételek egy részével kapcsolatban a legtöbb banknál elegendő nyilatkozatot tennünk, külön igazolást nem kell bevinni a bankba:


erkölcsi bizonyítvány: ezzel a büntetlen előéletünket igazolhatjuk,

házassági anyakönyvi kivonat: ezt a dokumentumot minden házaspár megkapja az esküvő után, így ezt akkor sem okoz gondot bemutatni, ha valamiért mégsem lenne elég a nyilatkozat,

NAV 0-s igazolás: a babaváró támogatás feltétele a köztartozás mentesség, amit NAV igazolással lehet igazolni, de ebben az esetben elegendő a nyilatkozat is.


Nagyon fontos, hogy ha az igénylő valótlanságot állít valamelyik nyilatkozatban, akkor azzal bűncselekményt követ el. "


[link]

2021. júl. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Hmm, ha ez valóban így van, akkor elnézést a tévedésemért, felületesen olvashattam el ezt a részt.
2021. júl. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
Semmi gond! Nagyon el tudják dugni ám a dolgokat! :)
2021. júl. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!