Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hajlamos vagyok a pénzszórásra...

Hajlamos vagyok a pénzszórásra, betudok tenni egy bizonyos összeget a bankba úgy, hogy ahhoz egy bizonyos ideig nem nyúlhatok hozzá?

Figyelt kérdés

Legalább 5 évig szeretnék havi rendszerességgel minimum 20ezer forintot félrerakni, sajnos egyszer már elkezdtem sporolgatni de mindig hozzányúltam az összespórolt pénzemhez és a végén már alig maradt valami belőle

Még az se fontos nekem, hogy kamatozzon, csak az hogy tudjak félrerakni anélkül hogy hozhanyúlhassak

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. júl. 22. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Befektetési számlára be tudod rakni. Esetleg az allianznak van olyan számlacsomagja, hogy 10 évig rengeteget buksz rajta, ha kiveszed, 15 év fölött viszont hól kamatozik.


De amúgy próbáld meg a máp+-t vagy akár etf-eket tudsz nézegetni, hogy mibe éri meg befektetni.

2021. júl. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért nem fontos, hogy kamatozzon? Ez is a pénzügyi tudatosság része, hogy nem hagyod elinflálódni a spórolt pénzed. Én államapapír-számlát javaslom, mert onnan is ki tudod venni, de fel kell törni, át kell utalni, szóval macerás, nincs hozzá kártya, hogy hirtelen felindulásból költsd róla a pénzt. Az Államkincstárnál nyisd meg a számlát, ne bankon keresztül!
2021. júl. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utóbbi válaszoló! És erre a számlára gyakrabban is lehet pénzt tölteni?
2021. júl. 23. 12:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Naponta is akár. Te döntöd el.
2021. júl. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Te döntöd el.
2021. aug. 9. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!