Melyik éri meg jobban a következő 5 évben, a fix kamatú, vagy az inflációkövető állampapír?

Figyelt kérdés
Ahogy nézem, jelenleg már 5% körül tart az infláció éves viszonylatban, elképzelhető, hogy már nem a MÁP+ a legjobb opció? A jövőt nyilván nem látja senki előre, de ha most fektetnétek be, melyiket választanátok?
2021. júl. 13. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Nem vennék PMÁKot, mert magas a visszaváltási levonás (2%, azaz fél évnyi kamat kb), és nem hiszem, hogy az infláció, ami alapján számolják 5% fölé menne. És ha mégis azt is késve fogja lekövetni.


PL most pont júli 20-án fog fizetni. Első évre 3,3% infláció + 1,25% prémium = 4,55%-ot fizet.


De

"A kamatbázis megegyezik a megállapítás évét megelőző naptári évre vonatkozóan a Központi Statisztikai Hivatal által közzétett éves átlagos

fogyasztói árindex-változás százalékos mértékével"


Hiába jönnek ki a hírek, hogy az IDEI infláció 5% feletti, nem ebből fogják az új kamatot számolni, hanem a TAVALYI éviből. Tehát még mindig rosszabb lesz, mint a MÁP+.

Lehet, hogy 5 év alatt meg fogja verni, de nem sokkal. De az is bőven benne van, hogy így is alatta fog maradni.

Én a rugalmas MÁP+t választom, és lemondok arról az 1-2% extra kamatpontról, amit nagy szerencsével esetleg lehetne kapni.


Ha 5 évnél előbb ki kellene vennem a pénzt, akkor mégjobban elolvadni a PMÁK feltételezett előnye.


Megjegyzés: Ha venni akarsz most vegyél, mert szerintem ha kijön az új sorozat annál még alacsonyabb lesz a kamatprémium.

2021. júl. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Mikorra várható a feltételek megváltozása?


2 év alatt kb. 5 milliót gyűjtöttem össze, ezt tenném be, 5 év alatt 1.3 millióval többet érne. 5 év múlva mellé tudnék rakni még kb. 10-12 milliót, illetve van lakástakarékban 1.5 millióm (lejárt, de bármikor felhasználható később lakáscélra). Ha nem mennek még durvábban felfelé a lakásárak, akkor egy önerő bőven kijön belőle.

2021. júl. 13. 15:22
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel most jön a kamatforduló júliusban így szerintem utána nem sokkal jön az új sorozat. A 3 évesnél is így csinálták. Én erre a hónapra várom az új sorozatot, most még le lehet csapni az 1,25%-os prémiumra.


Ha biztosan nem kell 5 évig, akkor vélhetően jobb a PMÁK, de olyan brutálisan nem lesz jobb. Ha kijönne 6%-os kamatos kamatra, az 400ezer pluszt jelentene, ami nem rossz, de úgyse fog ennyire kijönni szerintem.

Másrészt ezt hívják likviditási kockázatnak, hogyha meg mégis kellene, akkor rosszabb, mint a sima MÁP+ lett volna, sőt extrém esetben még a visszaváltást is felfüggeszthetik.

2021. júl. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!