Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házasok, nektek közös, vagy...

Házasok, nektek közös, vagy külön bankszámlátok van a párotokkal?

Figyelt kérdés

Nekünk külön, de a kassza közös, vagyis a közös költségekbe mindketten beleadunk, ill. vásárlásoknál hol az egyikünk, hol a másikunk fizet. Egyéni dolgokat magunknak vásárolunk, ill. előnye még, hogy így meg tudjuk lepni a másikat ajándékkal anélkül, hogy látnánk, mennyibe került az ajándékunk. Így maradtunk a külön számláknál, valamint azért is, mert amikor két éve akartunk közöset nyitni, már nem lehetett, csak úgy, ha egyikünk nevén van a számla, a másik csak társkártyát kap. Így nem erőltettük, de nem bántuk, a kassza úgyis közös.

Másnál hogy működik, milyen előnyét, hátrányát látjátok akár a közös, akár a külön számláknak?



2021. júl. 7. 15:35
A kérdező szavazást indított:
Közös.
Külön.
Van közös is, de külön is.
22 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Külön van, ezért csak nem tartunk fent még egy számlát, mert számunkra felesleges
2021. júl. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Nincs közös bankszámlánk. A feleségem sokkal jobban keres, mint én, és mivel a közeljövőben ingatlant szeretnénk vásárolni Budapesten, alapvetően az az elképzelés, hogy az én fizetésemből élünk (ezt sem költjük el az egészet), az övét pedig félretesszük. Nem mondom, hogy ez így 100%-ig sikerül, hiszen nyilván vesz magának pár dolgot akkor is, ha nem vagyok ott, hogy fizessem helyette (ruhák, ebéd stb.), és van, hogy a bevásárlást is ő intézi, illetve van pl. egészségpénztár-számlája, LTP-számlája, amikre szintén fizet egy havi összeget stb, de nem számoljuk ezt így tételesen, nem is utalok neki, mert az ingatlanvásárlás így sincs veszélyben és nem akarunk azzal kínlódni, hogy minden fillérre odafigyelünk (ezen persze még lehetne dolgozni). Mondjuk a fizetése 80-85%-ához biztosan nem nyúl hozzá. Albérletet, számlákat mind én intézem, illetve ha közösen fogyasztunk valahol, vagy veszünk jegyet valamilyen szabadidős programra (ezek lefedik a kiadásaink nagyrészét), azt is minden esetben én fizetem és ez így rendben van. Ennek az az előnye, hogy az ő számlája kvázi egy elkülönített számla, amin jól tudjuk követni, hogy hogy növekedik a tartalékunk, nyitottunk a nevére WebKincstár-fiókot, az állampapír-vásárlást is erről a számláról intézzük pl. Az én számlámon minden havi fix költség kifizetése után kb. 350 eFt elkölthető jövedelem marad havonta, de ennyit sosem költünk el egy hónapban, még úgy sem, hogy évente egy nem annyira kevés pénzt különböző tanulmányokra is fordítok (szintén a saját számlámról).
2021. júl. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
közös. az első pillanattól kezdve... 36éves házasok leszünk jövőre... :) Nálunk működik.
2021. júl. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Külön bankszla meg külön kassza.
2021. júl. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Külön van a számla, de közösnek tekintjük a pénzt. Az, hogy épp ki fizet, csak a célszerűségtől függ. Nagyobb kiadásokat megbeszéljük, 8-10 ezer forint fölött mondjuk.
2021. júl. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Külön számla, közös kassza.
2021. júl. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Külön vannak számláink, összesen nyolc bankszâmlánk van + alszámlák. Évente egyszer összeszámoljuk, hogy melyiken mennyi pénz van, meg beállítjuk az utalásokat időnként, hogy mindegyik ingyenes legyen és a lehető legkevesebbet kelljen fizetni az utalgatásért (öt számláról ingyen utalunk).
2021. júl. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Külön számlánk van, nem volt kedvünk közössel vacakolni, illetve ahogy írtad is, a teljesen közös már nem működik, így mi is elvetettük. Azok a számláink vannak, amiket hoztunk magunkkal a kapcsolatunkba. A kassza ettől függetlenül közös, teljesen közösnek tekintjük a bevételeinket. A lakással kapcsolatos dolgok, rezsi, hitel az én számlámról megy, itt lett beállítva a csoportos beszedés és én jobban kézben tudom tartani a kötelezőket. A férjem állandóan úszott a csekkekkel anno, mert elfelejtette, eltette, nem találta meg, elfelejtette átutalni, lusta volt beállítani a csoportost, stb. így ezt én vettem kézbe.

A napi megélhetésünket az ő számlájáról fedezzük. Mindkettőnknek van megtakarítási számlája is, ezekre már hó elején előre meghatározott összeget utalunk mindketten. Én többet, mert nekem kevésbé folyik ki a kezeim közül a pénz. Ha összejön nagyobb megtakarítás, akkor megbeszéljük a sorsát.

A nagyobb kiadásokat is mindig megbeszéljük.

2021. júl. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!