Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik ha a munkáltató...

Mi történik ha a munkáltató olyan számlára utalja a munkabért ami még nem aktív?

Figyelt kérdés
Visszamegy nekik a pénz? Online nyitottam egy számlát 3 hete de még mindig nem kaptam netbank jelszót pedig a kártya is megérkezett már. Azt írták emailben számlanyitáskor, hogy a számla teljes körű használatáról levelet fognak küldeni de még ez sem érkezett meg. Ha van már kártyám amit aktiválni tudok akkor logikus hogy él a számla is. Vagy nem?
2021. jún. 30. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy egy számla aktív legyen, nem kell kártya vagy online banking, ettöl még müködhet.

A legértelmesebb, ha rákérdezel, hogy mikortól él a számlád.

A munkáltató meg nem tud egy nem létezö számlára utalni, ezért megintcsak a legokosabb, ha elöre jelzed nekik a problémát.

2021. jún. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Holnap felhívom a bankot csak ez most este jutott eszembe és kicsit ideges lettem.
2021. jún. 30. 22:10
 3/5 A kérdező kommentje:
Na végül kiderült, hogy nem is sikerült a számlanyitás mert valamiért elutasították. Így akkor ugye sikertelen lesz a tranzakció amikor a fizut akarják nekem utalni?
2021. júl. 1. 13:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Valószínüleg igen, de ezt a munkahellyel kell tisztázni, mert a béredet azért meg kell valami módon kapni.

Gondolom, kell egy érvényes számlát nyitni. (Azt nem értem, mi az oka annak, ha nem tudsz egy számlát nyitni valahol, ilyet még nem hallottam)

2021. júl. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Párommal van egy közös számlánk és szerettem volna bankon belül egy ettől független saját számlát nyitni de erre azt a választ kaptam, hogy bankon belül nem nyithatok két számlát, legfeljebb a másikra egy alszámlát. Mondom oké ezt értem de akkor miért nem kaptam erről semmi tájékoztatást hogy el lett utasítva? Azért mert a netbankba küldték az üzenetet erről, ahova pedig nem kaptam hozzáférést mert el lett utasítva. Ez a WTF kategória komolyan mondom... És ugye ezt a számlaszámot adtam le a munkahelyen is.
2021. júl. 1. 14:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!