Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitel felvételéhez...

Babaváró hitel felvételéhez mekkora havi nettó jövedelem kell?

Figyelt kérdés
2021. jún. 29. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
legalább minimálbér
2021. jún. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Erre nincs egyértelmű válasz, mivel nem mindegy, miből származik a jövedelem, vannak-e már eltartottak, számít az is, hol dolgozol, mióta dolgozol, ha vállalkozó vagy mióta, vannak-e már hiteleid, ha igen, milyen típusú hiteleid vannak, stb, stb.

A minimálbér pl biztosan nem lesz elég a 10M babaváróhoz.

2021. jún. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A párom és én sem vettünk fel semmilyen hitelt nincs tartozásunk, semelyikünknek sincs gyermeke, páromnak 8 éves bejelentett munkahelye van én a jelenlegi cégnél 1éve vagyok bejelentve 8 órában, havi jövedelmünk nettó 280.000ft papíron. Szerintetek lehetséges így?
2021. jún. 30. 10:32
 4/6 anonim ***** válasza:

simán


ha 20 évre kéred a max összeget, akkor havi 45ezer a törlesztő

2021. jún. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm!
2021. jún. 30. 10:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Tegnapelőtt kaptuk meg az utalást. Pénteken igényeltük, kedden már a számlán volt a pénz. Az Erste a 10 millió mellé 70 ezer forint plusz jóváírást is küldött. Maximálisan elégedett vagyok velük. Ha még nincs gyermeked, hanem előre vállalsz kötelezettséget, akkor 45 ezer forint a havi törlesztőrészlet, azonban az 50%-os plafonig terhelhető béred hiteltörlesztésre fordítható részéből 78 ezer forintot vesz el. Ez az az összeg, amit akkor fizetsz, ha 5 éven belül nem születik meg a vállalt gyermek. A bank hitelfedezeti okokból ezzel számol. A nettó 280 ezer forint (nyilván csak ezt veszik figyelembe) fele 140 ezer. Ebbe az esetetekben bele fér a 78 ezer forint (mivel nincs gyermeketek, a törlesztő ettől függetlenül 45 ezer forint), viszont számolni kell azért az egyéb megélhetési költségekkel is. Szerintem nem kizárt a 10 millió forint ha minden egyéb feltételnek megfeleltek, azonban egy plusz jelzáloghitel már nem biztos, hogy bele férne ha úgy adódna a következő 20 évben.


Igényeljétek meg ha házasok vagytok és minden egyéb feltételnek megfeleltek. Legrosszabb esetben nem 10 millió az összeg, hanem kicsivel alatta. De ezt a banki ügyintéző tudja pontosan megmondani.

2021. júl. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!