Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hány % önerőt toltál a hitelre...

Hány % önerőt toltál a hitelre vett lakásodba?

Figyelt kérdés

2021. jún. 28. 00:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
62%
100%-ot, épeszű ember nem vesz fel hitelt
2021. jún. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

25%-ot toltunk bele önerőként, még nem fogyasztóbarát hitellel vettük meg a lakásunkat 4,1% THM-mel.

Mivel már kétszer törlesztettünk elő, ezért a törlesztőrészletünk csökkent (most 50 ezer forint körül fizetünk). Van 4 folyamatban lévő LTP-nk, amiből kettő idén jár le, majd a maradék kettő 10 évre kötöttet jövőre használjuk fel végtörlesztéshez. Vagyis 5 év után végtörlesztünk. Megjegyzem csak az LTP-k és a kezdeti kedvezmények elengedése miatt várjuk ki az 5 évet. Én örülök, hogy így döntöttünk, nem lettünk kevesebbek attól, mert 4 éve hitellel élünk, sőt... Az előtörlesztéseknek és az LTP támogatásának köszönhetően pedig a hitelünk gyakorlatilag 250 ezer forintba fog kerülni a végén. Ez nem rossz ahhoz képest, hogy azóta az ingatlanunk ára gyakorlatilag duplázódott.

2021. jún. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
4%

Most így látod, 10, de ha egy ingatlanpiaci összeomlás előtt vetted volna hitellel, esetleg a 2008as gazdasági világválság előtt, majd hirtelen 1000 kilométerrel arrébb kellett volna menni más munkára, akkor is így gondolkoznál? Na ugye, hogy nem…

Szerinted hosszú távon más magánszemély lakását érdemes használni, vagy a bank pénzét? Segítek, a bank nagyon jól megél abból, hogy használják a pénzét ;)

2021. jún. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
30%

13


2000 kmerrel arrébb mentem.

A tulaj is tök jól megél ebböl, csak az sosem lesz a tiéd.

Én 5 emberrel éltem egy házban.

Számold ki 5x£850 havonta amit fizettünk neki.

2021. jún. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
17%
Te tényleg ostoba vagy. A bank fenntartja a fiókjait, az online felületeit, alkalmazottak tömegét. Szerinted ha annyira óriási biznisz lenne megvenni egy ingatlant, majd kiadni, miért nem közvetlen a bank csinálja? A tucatnyi kockázat miatt… annyira buták vagytok, de oké, pontozzatok le nyugodtan, csak majd nehogy megszívjátok..;)
2021. jún. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

13# Aki felelősen vette fel a hitelét, az zömében a válság alatt is tudta fizetni. Megterhelte a törlesztő emelés, de nem úszott el.

Ez most is így van. Sokan több 10 millió forintot vesznek fel, a semmire vállalnak 3 gyereket, igénylik a csok-ot, a csok hitelt, a babavárót, meg még egy kis piaci hitelt is, majd pislognak, ha beüt a krach. Nem csak a két véglet létezik (tuti befürödni a hitellel, vagy egyáltalán fel sem venni), csak az átlagnak nincs hírértéke.

Egyszerűen csak a saját lehetőségekben kell gondolkozni és minden eshetőségre kalkulálni. Akár 10-15 élethelyzetet is fel lehet anyagi értelemben vázolni, ha kiesek a munkából, ha a férjem kiesik, ha gyereket vállalunk, ha meghal valamelyikünk, ha elköltözünk, ha mindketten kiesünk, blabla... Melyik esetben mekkora bevételünk lesz várhatóan. Ehhez kell belőni a hitel törlesztőrészletét, észszerű összeget felvenni és inkább egy kicsit hosszabb futamidővel, max előbb kifizeti az ember, na bumm.

Az rossz taktika, ha kimaxoljuk a jogszabályi háttérnek megfelelően a bevételeink hitelezhetőségét, mert az első kis szellőre összedől a kártyavárunk.

2021. jún. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
81%
sokan ott rontják el, hogy sajnálják a pénzt élet és balesetbiztosításra, valamint hitelbiztosításra, pedig munkanélküliség, halál vagy súlyos egészségkárosodás, betegség, táppénz alatt részben vagy teljesen átvállalja a biztosító a hitelt.
2021. jún. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
69%
Sokan ott rontják el, hogy biztosításra költik a pénzüket, mert csisszesre kiszámolják az életszínvonalukat.
2021. jún. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért a biztosítás kérdése is érdekes téma szerintem. Van az az élethelyzet, amikor megéri és van olyan, amikor nem. Pl. amikor anyuka otthon van GYED-en a gyerkőccel, akkor mégha az maximális is, annyira alacsony bevétel, hogy valószínű derékba töri a család anyagi életét a kereső fél tartós kiesése, esetleg halála. Ilyenkor pl. mindenképpen megéri biztosítást kötni erre az átmeneti időszakra, a kereső félre, én így aludnék nyugodtan és így is fogunk tenni, mégha utólag majd pénzkidobásnak is minősül remélhetőleg.

Ha van két fél, akik alapvetően jól keresnek, egyikük fizetéséből is tudják finanszírozni az életüket, a kötelezettségük, hitelük minimális, akkor szerintem teljesen felesleges bárminemű állandó élet/baleset/betegség/hitel biztosítás, de ez csak az én véleményem. Mindenki mérlegelje a saját életében ennek a jelentőségét.

2021. jún. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Folyamatban a bírálat, mi 0%-ot tolunk bele. A babaváró egy része az önerő,a többi lakás hitel. A ház 18 millió forint. 1 vállalt gyerekre igénybe vesszük a CSOK-ot, de főleg az illetékmentesség miatt. Az összes törlesztőnk kevesebb, mint az albérleti díj, 115 000 Ft lesz. Feleségemmel együtt pedig 560 000 Ft-ot keresünk. Én ezt a havi kiadást nem érzem rizikósnak, főleg hogy albérletre is ki kéne adnunk ennyit.
2021. jún. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!