Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Prágában bankkártyával fizette...

Prágában bankkártyával fizettem. Ha mondjuk 100 cseh koronába került valami, akkor azt nem 100 euróra váltja át?

Figyelt kérdés
Mert akkor az egy vagyon lenne
2021. jún. 21. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért váltaná át 100 euróra? Ha euró alapú a bankszámlád, akkor euróra váltja, de nem úgy, hogy 1 korona = 1 euró. Megvan a banknak a saját árfolyam, ami alapján vált. Ha meg forint alapú a bankszámlád, akkor ugyanez a helyzet, szintén nem 1-1 arányban vált.
2021. jún. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor nem tudom eldonteni, hogy troll kerdest olvasok, vagy tenyleg vannak ilyen emberek.
2021. jún. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#2: Az a baj, hogy ezek nem troll kérdések...
2021. jún. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%
Nem, maximum ha átvernek :) Romániában találkoztam olyannal, hogy 50 lei helyett a terminál 50 eurot írt. Rákérdeztem és jah, bocsi rossz terminál...
2021. jún. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#2 Tényleg vannak. Itt volt már minden, a „ha nincs pénze az államnak, miért nem nyomtat”-tól a „Tel Avivban hogy kell jelezni az automatának, hogy ne forintot adjon”-on át az örök klasszikus „x forint van a kártyámon”-ig.
2021. jún. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!