Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 20 éves vagyok, most kezdtem...

20 éves vagyok, most kezdtem az első munkahelyemen. Milyen bankot és számlacsomagot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

2021. jún. 20. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
8%
Otp, alap csomag
2021. jún. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%
Otp junior.
2021. jún. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

A Bankmonitor-on ki tudod kalkulálni, hogy a te jövedelmeddel számolva melyik bank adja a legjobb ajánlatot: [link]

Én azt javasolnám, hogy az OTP-t, Budapest Bankot, Takarékbankot és az MKB-t messziről kerüld el. Volt az OTP-nél Junior számlám, de a tranzakciók kegyetlenül drágák, az ügyfélszolgálat kritikán aluli, teljesen hülyének nézik az ügyfelet. Arról már nem is beszélve, hogy ingyenes számlavezetésre 24 éves korodig vagy jogosult, utána havi 900+ Ft-os számlavezetési díjakkal kell számolnod.

250.000 Ft-os nettó keresettel számolva jó ajánlatot adott a CIB, a Gránit, a MagNet, a K&H, a Raiffeisen és az Erste is.

2021. jún. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A k&h-t találtam a legszimpatikusabbnak, volt egy "minimum-plusz" csomag ami fiataloknak ajánlották.

Csak annyi bajom volt vele,hogy azt irta azoknak ajánlja akik 150ezernel kevesebbet keresnek.

De nem írta milyen előnytől esek el ha ennél több a keresetem.

2021. jún. 20. 18:38
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Granit sztar szamlacsomag.
2021. jún. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

#4: A K&H-nál úgy működik, hogy van egy számlavezetési díj, a Minimum plusz esetében havi 766 Ft. Ebből a díjból 100% kedvezményt kapsz (0 Ft), ha "ha a számládra beérkező havi összeg eléri a mindenkori nettó minimálbér összegét ÉS a banknál elhelyezett megtakarításaid összege eléri az 500 000 forintot". Ha a két feltétel közül csak az egyiket teljesíted, akkor 50% a kedvezmény, tehát 383 Ft lesz a havidíjad. Ha egyik feltételt sem teljesíted, akkor pedig 766 Ft.

A Bővített plusz csomagnál így hangzik a 100%-os kedvezmény feltétele: "ha a számládra beérkező havi összeg eléri a 150 000 forintot ÉS a banknál elhelyezett megtakarításaid összege eléri az 2 000 000 forintot". Tehát ahhoz, hogy a nagyobb csomag megérje, legalább 2.000.000 Ft megtakarítással kell rendelkezned. Abban az esetben, ha ezt nem teljesíted, 533 Ft a havidíjad. Így inkább érdemesebb a Minimum pluszt választani, mert 500k megtakarítással ingyenes. (Ha viszont az 500k-t sem teljesíted, akkor is csak 383 Ft a havidíj.)

2021. jún. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A granit digitalis es a granit sztar szamlacsomagnal, ha nem erkezik penz a szamladra, akkor is nulla ft a szamlavezetesi dij.


Eves kartyadij van, meg az utalas dija.

2021. jún. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!