Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elarverezte a bank a hazat,...

Elarverezte a bank a hazat, ami a tartozkodasi helyem volt. Az uj tulajnak kell kijelentenie onnan engem, vagy nekem kell kijelentkezni?

Figyelt kérdés
Ez hogy mukodik?
2021. jún. 3. 09:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

A lakcímkártyádra elég az (állandó) lakcímed, nem kell tartózkodási hely (az emberek többségének nincs is tartózkodási helye)

Ha van bérleti szerződésed, a tulaj beleegyezése nélkül is bejelentkezhetsz tartózkodási helyre a bérletedbe (ha fontos orvos, suli, parkolás, stb miatt)

2021. jún. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy akarod a tulaj majd kijelent egyoldalú nyilatkozattal
2021. jún. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 xswerdy ***** válasza:

alapvetően mindig az érintett személynek kell be- és kijelentkeznie. De ha ezt elmulasztja, akkor a tulaj is élhet a kényszerkijelentés lehetőségével. Ez a tulajnak nem kerül pénzbe (fent valaki rosszul írta). Ilyenkor a lakó is kap egy levelet és felszólítják, hogy 15 napon belül menjen be a lakcímkártyájával, hogy ott is átvezessék (mindezt egy kis büntetési lehetőséggel fűszerezve).


Amúgy azt nem írod, hogy milyen jogcímen laktál az elárverezett házban, meg ezek szerint ki is költöztél, úgyogy nem annyira lényeges már, de megjegyzem, hogy ha bérlő voltál, akkor nem kell kiköltöznöd, a bérleti szerződést ugyan úgy megörökli az új tulaj, mint egy normál adásvételnél. Ő persze felmondhat, de ugyan azokkal a feltételekkel, mint a régi tehette volna.

2021. jún. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%
Tartózkodási hely vs állandó lakcím, igazán akkor fontos, hogyha az ország másik végében élsz mint én. Pl nekem 400 km van a kettő között, szóval a jelenlegi városomban muszáj volt tartózkodási helyet létesíteni, mert ha pl munkanélküli lennék, akkor csak úgy tudok az itteni munkaügyibe bejelentkezni, illetve a házi orvos miatt is fontos volt.
2021. jún. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

" Ez a tulajnak nem kerül pénzbe (fent valaki rosszul írta)"


Nem, azt írta, hogy költsége van, nem azt, hogy pénzbe kerül. Mert a tulajdak el kell mennie a hivatalba (ha vidék, akkor ugye nem csak átsétál 2 utcával arrébbe), idejét, energiáját, szabadságát áldozza erre.


Btw, az ideiglenes tartózkodási hely az 5 év után megszűnik automatikusan

2021. jún. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 xswerdy ***** válasza:
"Mert a tulajdak el kell mennie a hivatalba (ha vidék, ... " bármelyik kormányhivatalban lehet intézni, tehát ha máshol lakik a tulaj, mint ahol az ingatlan van, akkor intézheti a lakhelyén a kényszerkijelentést. Ahhoz képest, hogy mennyi ügyntéznivaló van, ha az ember ingatlant ad ki, elenyésző a kényszerkijelentésre fordított idő/energia.
2021. jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"ármelyik kormányhivatalban lehet intézni, tehát ha máshol lakik a tulaj, mint ahol az ingatlan van, akkor intézheti a lakhelyén a kényszerkijelentést."


szerencsére minden faluban van kormányablak, így elég átsétálni a szomszdba

2021. jún. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Sőt , mivel ott tudja meg hogy egyáltalán be van e jelentkezve valaki oda így mindenképpen el kell mennie
2021. jún. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 xswerdy ***** válasza:
0%
nem. bemész bármelyik kormányablakba (igen, lehet, hogy egy közeli városba el kell e miatt utaznod), megmondod a címet, és megkérdezed, hogy ki van oda bejelentkezve. Ellenőrzik, hogy tényleg te vagy-e a tulaj, aztán sorolják a neveket. Te meg megmondod, hogy közülük ki a régi lakó, akit kérsz kijelenteni. Mindezt bármelyik kormányablaknál, és ha több településen is van ingatlanod, akkor egyszerre mindet lekérdezed. Amúgy akkor sincs semmi, ha valaki bejelentkezve marad. Én 1-2 évente ha kormányablak környékén járok, akkor lekérdezem, de nem szoktam kényszerkijelenteni, szólni szoktam a feledékeny embereknek.
2021. jún. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!