Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire jók az internetes...

Mennyire jók az internetes lakáshitel kalkulátorok? Tényleg gyorsan kiadják kb hol a legérdemesebb lakáshitelt felvenni?

Figyelt kérdés
Van az a 2-3 amit elsőnek dob ki a google ha beírod lakáshitel hitelkalkulátor. Ahogy nézem elég hasonló összegeket dobnak ki ugyanazokra a paraméterekre, bár nem pontosan. De ettől függetlenül akkor érdemes ahhoz az 1-2 bankhoz menni, amiket a legjobban ajánl, amik láthatóan a legjobban megérik?
2021. máj. 31. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Miből gondolod hogy ezeknek az oldalaknak nem perkál a bank hogy őket kínálja legjobbként? :D
2021. máj. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A nagyobb bankok honlapjára is fel lehet menni egyesével és ott is meg lehet nézni a saját kalkulátoraikban mit ajánlanak, csak az nem 2 hanem 20 perc összesen.


Egyébként ott vannak külön kategóriában a fizetett hirdetések/ajánlatok, vagy hogy egyes banknál milyen kedvezményt lehet elérni, ha azon az oldalon keresztül kötöd meg. Szóval nem vagyok teljesen naiv, viszont gondolom nem is totális csalás és átverés az egész.

2021. máj. 31. 12:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint megbízható a kalkulátor.


Ott lehet elbukni, ha pl te "hibázol".

Beirod a gyed/Gyest jövedelemnek, amit sok bank nem vesz figyelembe.


De nyilván sok összetevő van.

Hiába van máshol jobb ajánlat, lehet buksz rajta, ha mondjuk átmész másik bankhoz, mert ott mondjuk annyival több a szamlavezetesi díj stb.

2021. máj. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És az a rész fontos, hogy a bankhoz közvetlenül megyek, vagy pedig egy ilyen hitelközvetítő oldalon keresztül keresem meg őket? Ez a hitelközvetítő tud hozzátenni bármit is, ha én már megnéztem az ajánlatokat és kiválasztottam a szerintem legjobbat? Ahogy írtam pár helyen írják, hogy egyik-másik bank termékére ad az oldal kedvezményt, ha rajtuk keresztül szerződöm a bankkal. Erre is gondolok, de akár másra is.
2021. máj. 31. 13:25
 5/5 xswerdy ***** válasza:
igen. Egyrészt vannak kedvezmények, amiket a bank közvetlenül nem nyújt, csak hitelközvetítőn keresztül. Illetve ők képben vannak, hogy speciális esetekben melyik bankkal érdemes egyáltalán tárgyalni. Ez persze nem a kalkulátorból kidobott információ, ha ott beírod, hogy melyik konstrukció érdekel, akkor még felhív a hitelközvetítő embere, és vele átbeszélitek a konstrukciót.
2021. máj. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!