Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelt át lehet íratni más...

Hitelt át lehet íratni más ember nevére?

Figyelt kérdés
Lakáshitelről van szó, ha ez számít. Egy rokonom vett fel nekem hitelt, mert én akkor nem voltam hitelképes. Nem nagy összeg, csak néhány millióról van szó. Eddig is én fizettem helyette a törlesztőt nyilvánvalóan bizalmi alapon. Most már hitelképes is lennék és szeretném valahogy hivatalosan is a nevemre rakatni a hitelt. Ez hogy lenne lehetséges? Őt ki lehet vonni belőle teljesen? Vagy engem milyen módon lehet bevonni? Mik a lehetőségek?
2021. máj. 26. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Nem veheted át senki hitelét. A hitel egyfajta szerződés.

Amit tudsz tenni az, hogy te magad felveszel akkora kölcsönt amennyivel a rokonodnak tartozol. Kifizeted a teljes hitelősszegét. A rokonod hitele így lenullázódik ( megszűnik). Neked meg ott lesz a saját hiteled amit felvettél, és azt fizethet vissza.

2021. máj. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy elso irta, ha ki akarod vonni ot a hitelbol akkor ez az utja, masik megoldas hogy adostarsnak beszalsz melle, erre lehet nyitott a bank, de akkor o is benne marad.
2021. máj. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Új szerződés kell!

Te hitelt veszel fel, ha tudsz, az ismerősödét meg abból végtörleszted.

Más nevére írás nincs!

2021. máj. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Adóscserét kérelmezhetsz,ha hitelképes vagy, és a fedezet is ugyan azarad. Ez teljes szerződésmódositással jár közokiratot is módositani kell.
2021. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!