Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valakinek van kb 1m.ft-ja...

Ha valakinek van kb 1m.ft-ja és annyiból már vehetne egy normálisabb autót akkor miért veri magát hitelbe sok ember?

Figyelt kérdés
2021. máj. 24. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Kinek mi a "normálisabb". Ami neked megfelel, másnak nem. Ennyire egyszerű.
2021. máj. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
1m Ft-ért csak romhalmazok vannak. Én 10 millió Ft alatti kocsiba bele nem ülök azt biztos
2021. máj. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Én próbáltam tavaly értelmes autót venni, 2Mt szántam rá. Rengeteget végignéztem, és nem voltak óriási igényeim (ne rohadjon, ne legyen 200e km felett, ne legyen tekert, elférjen benne kényelmesen 5 ember, ne legyen szarrátört). Opel Meriva, Honda Jazz vagy FRV és hasonlók. És egy sem volt, ami korrekt lett volna, pedig nagyon sokat megnéztem, és nagy részéről én is megállapítottam, hogy kamu, kettőről márkaszervizben mondták meg. A használt autó piac egy kalap szar, tele csalókkal.


Szóval én totál megértem, ha valaki inkább vesz fel 3M hitelt és újat vesz.

2021. máj. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Mert villantani kell
2021. máj. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Több oka lehet:

1. Vagánykodni megveszik erőn felül.

2. Mert az 1 milliós keretéhez képest sokat tud havonta rákölteni. Ha minden kiadás után (nyilván eltúlzott példa) maradna fixen havi 300 ezrem tisztán egy autóra, de éppen csak 1 millió kp lenne a vételárra, én sem gyűjtenék 3 évig egy új autóra miközben egy 15 éves suzukival járok, hanem vennék hitelre egy új autót.

3. Az új autónak a fenntartása gyakran (hangsúlyozom, nem mindig, de sokszor) olcsóbb, mint az 1 millióért kapható tizenéves autóké. 1.3-as swiftet biztos lehet értelmeset kapni 1 millió körül, filléres fenntartással. De ha megnézed, hogy mondjuk egy passat méretű, 2 literes dízel kombit milyet kapsz 1 millióért, hát azokra nem keveset kell majd költeni a következő 5-6-8 évben.

4. Ami talán még fontosabb, ha nem is olcsóbb összességében, tökéletesen kiszámíthatók és tervezhetők a költségek egy új autónál. Lehet hogy ÁTLAGOSAN 5 évre lebontva nem drágább a használt autó, csak ha a vásárlás után 3 hónappal jön a félmilliós számla valamiért, akkor az okozhat gondot. Tehát az új autóban nincs kockázat.

5. Új autónál nem kell "gondolkodni", értsd: az elérhető darabok közül válogatni, szerelővel átnézetni mindet, figyelni mindenre nehogy átverjenek stb. Szóval aki teljesen műszaki analfabéta, és simán átverhető mindennel, annak egyszerűbb lehet az új autó.

6. Van pénzük a vételárra, csak tudnak úgy befektetni, hogy a hozam több legyen, mint a hitelkamat, és így a végére pluszba jönnek ki.

7. A mai igen alacsony hitelkamatok mellett, egy fix törlesztőjű forinthitel könnyen lehet, hogy a végére reálértékben "olcsóbb" lesz, az infláció miatt.

8. Új autónál magadnak válogatod össze a felszereltséget, színeket, kárpitokat stb. Van akinek ez fontos szempont.

2021. máj. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a legnagyobb zsiványok a használtautó piacon vannak. Sajnos. "Szia uram!" van bőven, szakember kevés. Akkor lehet jó, ha nem kereskedésben veszi az ember, hanem egy 50-es asszonytól átvesz egy skoda octaviat, aki csak arra használta, hogy eljárjon dolgozni 10 km-re. Ezen kívül totál lutri.
2021. máj. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert nem tudják megkülönböztetni a szükségleteiket a vágyaiktól.
2021. máj. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!