Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ebben az esetben (gyámja...

Ebben az esetben (gyámja lennék egy kiskorúnak) teljesítem a babaváró feltételeit?

Figyelt kérdés
36 éves vagyok, házas. Gyerekem nem lehet egy huszonéves koromban kialakult daganat miatt. Eddig nem is nagyon gondolkodtam ezen, de van egy kiskorú aki szeretné, ha én lennék a gyámja. Azt örökbefogadás nem játszik (az anyja nem akar lemondani róla) Ha felveszem a babavárót és utána a gyámja leszek a kiskorúnak, akkor ezzel tudom teljesíteni az egyik feltételét a babavárónak? Magyarán, hogy ne a piaci kamatozású hitelt kelljen visszafizetni, hanem csak az kamattámogatottat?

2021. máj. 23. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Valaki erősítsen vagy cáfoljon meg de én így tudom hogy ezek a dolgok csak "szűlt gyerekre" járnak.
2021. máj. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha az anyja nem mond le róla, és a gyámhatóság nem veszi el tőle akkor hogyan leszel a gyámja?
2021. máj. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem, több okból sem működik.


1. már megszületett gyerekre nem lehet kamatmentességet, elégedést kapni, csak a szerződés után születettekre. Mindegy, hogy 1 hónapos vagy 15 éves, csak a jövőben szülendő gyerekre vonatkozik a babavárós kedvezmény.


2. szülés vagy örökbefogadással lehet valaki szülő, a gyám nem szülő. Bizonyos támogatások esetén kaphat a gyám is a szülővel azonos ellátást vagy kedvezményt, de a babaváró nem ilyen. Tehat akkor sem teljesítenéd a babaváró kamatmentesség feltételét, ha hitelfelvétel után leszel egy csecsemő gyámja.


Amugy ha van anyja, aki nem akarja örökbe adni, akkor minek kell neki gyám? Azt miért hagyná az anyja? Akkor nem kap családit, adókedvezményt sem.


Mi a sztori?

2021. máj. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Nő vagy vagy férfi?


Rendes örökbefogadás miért nem jöhet szóba? Egy baba vagy kisebb gyerek?

Lombikkal sem lehet gyereked? Donor sperma vagy petesejttel?

2021. máj. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2-es! Elvette a gyámhatóság a gyereket, mert nem voltak jók az otthoni körülmények.
2021. máj. 23. 14:01
 6/8 A kérdező kommentje:
Örökbefogadás azért nem jöhet szóba, mert az anya nem mond le róla. 9 éves kisgyerek.
2021. máj. 23. 14:03
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy kaptam hasznos válaszokat, köszönöm!
2021. máj. 23. 14:04
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A rendszerbe bekerült gyerekeket nem lehet gyámság alá venni. Vagy nevelőotthonban vannak vagy nevelő szülők otthonában, amíg nem jön rendbe a szülő helyzete. Idegennek (neked) nem fogják odaadni, hogy neveld.
2021. máj. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!