Uzsorás tud korrekt lenni?

Figyelt kérdés
Megállapodunk előre mindenben, én mindig fizetek. Akkor nem fog történni semmi, ugye?

2021. máj. 21. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az uzsorázás bűncselekmény, már eleve törvényen kívül áll az uzsorás. Innentől az ő hozzáállásán, hátterén, motivációján múlik minden.


Lehet, hogy "csak" brutális kamatokat számol fel, lehet, hogy két hónap múlva verőemberekkel érkezik, és olyan tartozást követel, ami nem is létezik.


Ne menj bele, ha van lehetőséged elkerülni, mert ezt nem tudhatod!

2021. máj. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Sőt a korrektség mintaképei, társadalmunk alappillérei. Sokan nem tudják, de a nyereségük 95%-át beteg gyerekek és kiskutyák kezelésére szánják.
2021. máj. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Fsms ***** válasza:
75%
Nem. Bűncselekmény.
2021. máj. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Kicsit offtopic, de tedd fel magadnak a kérdést: miért uzsoráshoz mész, amikor a bankban sokkal kedvezőbb kamattal is kaphatsz hitelt (bónusz: a bank nem küld rád senkit, hogy eltörje a lábadat, ha nem fizetsz)?

Ha erre az a válasz, hogy "mert a bank nem ad", akkor azon gondolkozz el hosszan és erősen, hogy ha a bank, aki abból él, hogy boldog-boldogtalannak hitelt ad, úgy véli, hogy nem fogod tudni fizetni, akkor miért vagy ennyire biztos benne, hogy de.

2021. máj. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud korrekt lenni. Az uzlet termeszete nem engedi szamara.
2021. máj. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, amiket írtok. De én onnantól kezdve értem a korrektséget, hogy a hitelt felvevő személy elfogadja az uzsorakamatot és fizeti is. És hogy innentől kezdve az tud-e lenni, vagy előbb-utóbb kitalál valami mondvacsinált indokot és megvereti minden áron az illetőt.
2021. máj. 23. 21:27
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudjuk hogy ózdon a sztojka krisztofer mennyire tud korrekt lenni? Onnan hogy volt dolgunk kiskundorozsmán a kolompár alfréddal és ő az volt? Vagy hogy érted ezt?
2021. máj. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6

Nem tudjuk, kérdező, és semmi garancia nincs rá, hogy korrekt lesz.

2021. máj. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!