Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákmunkára adnak hitelt?...

Diákmunkára adnak hitelt? Vagy szerintetek hogy lehetne még pénzhez jutni?

Figyelt kérdés

Egy vidéki nagyvárosban úgy alakult, hogy családi segítséggel tudnék lakást venni. Van 5 millió forint félretett pénzem (régen külföldön dolgoztam), ez mellett a családom támogatna 11-12 millió forinttal. 16-18 millióért egy 1,5-2 szobás panelt már tudnék venni, ami első lakásnak több, mint jó lenne. Viszont ha mondjuk 16-ért veszek, akkor is az illeték, ügyvédi költség, bútorok, egy pici felújítás simán még lehetnek másik 2-3 millió forint. Ezért gondoltam felvennék mondjuk 3-4 millió forint lakáshitelt, aminek valami nevetséges 25-35 ezer ft a törlesztője. Az árak is nagyon elszaladtak, még fél-1 éve is mondjuk 17 millióért jobb lakást lehetett venni, most meg már tényleg a kínálat alját lehet csak ennyiért kapargatni, attól is félek már szó szerint nem lehet majd semmi lakást venni 15-17 millióért sem akár csak pár hónap múlva sem.


Viszont én még egyetemre járok és csak diákmunkában dolgozom. A szüleim 60 év körüliek, úgy tudom nekik már nem adnak hitelt a bankok ennyi idős korukban. A húgom még szintén tanul, az ő nevére sem lehetne felvenni sajna gondolom. Más rokon nincs. Hogy jussak még pénzhez, ha kell? Az a baj pont a határon vagyok, hogy most éppen van pénz, de lehet még kellene pár millió.

26/F


2021. máj. 19. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A Diákhitel van olyan konstrukciója, ami alacsonyabb kamatozású, mint egy lakáshitel, ráadásul szabad felhasználású.
2021. máj. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vegyel olcsobb lakast. Ennyi.


Normalis hitelt diakmunkara nem kapsz, sehol. Diakhitelt igen, de azt nem tudom hogy egyszerre kapnal e mondjuk 1 2milliot



Keress lakast 14 millióért, probalj alkudni esetleg es kesz.

2021. máj. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha sikerül 15 millió alatt választanod lakást, akkor feleannyi az illeték. Bútorokat meg nem kell azonnal megvenni és beköltözni, várj vele amíg lesz rá pénzed.

+ amit előttem írtak, diákhitelt tudsz felvenni.

2021. máj. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szabad felhasználású diákhitelt tudsz felvenni havi 150 ezer ftig, van olyan opció, hogy 1 összegben, ami félévente 750 ezer. Van most egy másik diákhitel lehetőség asszem júniusig, ami egyszeri 500 ezer. Inkább ezekben gondolkodj, mint magas kamatozású személyi hitel. Ez a havi 150 már elég lesz illetékre meg pár bútorra, ha diákmunkázol mellette.
2021. máj. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!