Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez mit jelenthet a bankoknál?

Ez mit jelenthet a bankoknál?

Figyelt kérdés

Voltam bent egy banknál 10 eves fix törlesztővel kértem ajánlatot ahhoz ki is számolta mennyi a törlesztő ez volt az első papiron a másik oldalán, hogy milyen biztosításokat vehetek igénybe utána pedig olyat ir hogy 6 havonta nézik a kamatperiódust és oda van írva hogy BUBOR

Nem értem ha 10 évre fix, akkor miért nézik 6havonta es ha nő vagy csökken a kamatláb úgy változik a törlesztője

Egy másik banknal is fixet kértem es ott a kamatperiódus h2k5 ezt sem értem. Valaki ezeket elmagyarázná nekem? Köszönöm szépen


2021. máj. 10. 07:16
 1/6 anonim ***** válasza:
A szerződés szövegét kellene látni, anélkül nehéz bármit is mondani.
2021. máj. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
51%

"10 eves fix törlesztővel kértem"


Itt a törlesztőrészlet a fix 10 évig, nem a kamat. A kamat változhat. Ha emelkedik (csökkenni nem nagyon fog), akkor 10 év után még fizetned kell (azaz a futamidő változik, nem a törlesztő). 10 éves kamatperiódussal kérd, ne 10 évig fix törlesztővel.

2021. máj. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Es a 10 éves kamatperiódussal az mit takar?

Igazából a fix az nem fix?

2021. máj. 10. 07:46
 4/6 A kérdező kommentje:
Miért járok jobban a 10 éves kamatperiódussal?
2021. máj. 10. 07:48
 5/6 xswerdy ***** válasza:

amit a 2. ír (hogy a törlesztőrészlet fix 10 évig, de a kamat nem), az elvileg persze lehetséges lenne, de még nem hallottam ilyen konstrukcióról (illetve talán a devizahitelek idején volt ilyesmi, de most mindenesetre nem kínálnak ilyet a bankok).


Szóval ha 10 év a kamatperiódus, akkor a kamatod (és a törlesztőrészleted) 10 évig nem követi a piaci változásokat, hanem fix.


Koránt sem biztos, hogy a 10 évessel jársz jobban. Most a rövidebb kamatperiódusú hitelek kamata alacsonyabb, a hosszabban fixáltaké magasabb. Ennek két oka van/lehet: 1. a piac hosszabb távon kamat emelkedést vár (így a hosszú kamatperiódusnál a kamat már beárazza a későbbi emelkedést) 2. a bank plusz rizikót vállal azzal, hogy egy esetleges kamatszint emelkedést még évekig nem tud érvényesíteni.


Hogy mivel jársz jobban, az majd a végén derül ki. Ha pl. 10 éve felvettél volna 10 éves kamatperiódussal 10 évre hitelt, akkor sokkal rosszabbul jártál volna a 3, vagy 6 hónapos kamatperiódushoz képest, mivel az elmúlt 10 évben masszívan csökkentek a kamatok.

2021. máj. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Koplárovics Béci ***** válasza:

A 10 éves fix kamatperiódus azt jelenti, amit ír: 10 évig fix a kamat :) Ez egyébként a törlesztőrészletet is fixálja. Hiába változnak a kamatok akármilyen irányban, a törlesztőrészlet fix marad.

Mivel ez általában magasabb kezdeti törlesztőt eredményez (alapból magasabb a kamata), mint egy rövidebb kamatperiódusú hitelnek, ezért ha mégsem változik (nagyot) a kamat a következő 10 évben, akkor többet fizetsz vissza. Viszont ez lehet egyfajta biztosítás is, hogy az 50 ezres törlesztő ne legyen 100 ezer, vagy a 10 év ne legyen 15.

2021. máj. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!