Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért kezelik úgy a babaváró...

Miért kezelik úgy a babaváró hitelt, mintha nyertek volna a lottón?

Figyelt kérdés

Miért csinálják ezt az emberek?

"Jujj képzeljétek voltunk a bankba és megkaptuk a maximális 10 milliós összeget."

Ez most komoly? Ennyire örülni kell a hitelnek?


2021. máj. 6. 18:28
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
36%
Mert nem tudnak utána nézni, hogy Magyarországon 1 db gyerek felnevelése 20 millió ft. Ha 3 gyerekről van szó, az 60 millió. Tehát kapnak 10 millió 'ingyenpénzt' miközben ők még ráköltenek 50-et. Aztán ha a gyereket ruháztatni kell meg taníttatni, miközben ők csak a babakocsi meg pelenka árával számoltak, akkor majd koppannak.
2021. máj. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Én is "ingyen pénznek" tartom, pedig nem tervezünk 3 gyereket. Egyszerűen már csak az elv az, hogy kamatmentes marad a hitelem. Ha egyébként is szükségem lenne hitelre lakás vásárláshoz pl., vagy éppen semmi szükségem a pénzre, csak befektetem és nyerhetek rajta egy picit, akkor már ingyen pénz, nem?
2021. máj. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Azért valljuk be, hogy ez egy csekély réteg.
2021. máj. 7. 18:28
 14/31 anonim ***** válasza:
Ebben tévedsz. A többség lakásra veszi fel vagy befekteti.
2021. máj. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
#14: Igen, a többség tényleg lakásra veszi fel. Csak úgy, hogy az egyébként is erőn felül felvett hitel mellé hozzáteszik, és egy nagyobbat vesznek. Az általános az, hogy nem a piaci alapú hitel helyett, hanem mellette veszik fel.
2021. máj. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
És akkor nem nyernek rajta annyit, amennyi a piaci hirel kamata lenne? Akkor nem ingyen pénz? De.
2021. máj. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

#16: Pont ezt írtam, hogy nem a piaci hitel altrentívája, hanem mellé van.


A gyakori opciók (egy példán keresztül), nyilván nem mindeki így gondolkodik, de ez a jellmező:

-30 millió (önerővel együtt) piaci hitelből 120 nm ház

-30 m piaci + 10 m babaváró hitelből 160 nm ház


Amit te mondasz, hogy a 30 millió piaci hitel helyett 20 m piaci hitel + 10 m babaváró az tényleg megérné úgy, ahogy indokoltad. Csak a legtöbben nem úgy veszik fel.

2021. máj. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Én értem, amit mondasz, de gondolom te is, amit én. A ház árától függetlenül nyereség a kamatmentesség. Hogy ezzel sok bolond túlnyúlik a takaróján, az egy másik kérdés. Attól még a kamatmentesség ingyen pénz.
2021. máj. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Ha csak azt nézzük, hogy nem biztos a 100% kamatmentesség, akkor már nem ingyen pénz, plusz eleve 1 gyerek megszületéséhez kötött.
2021. máj. 7. 20:51
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért az elég ritka eset, hogy valakik 5 év alatt nem tudnak egy gyereket összehozni, ha akarnak. Tudom hogy van ilyen, nem kell biológiaórát tartani, de nem ez az általános.
2021. máj. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!