Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ebben az esetben igénybe...

Ebben az esetben igénybe vehető a lakáscélú hitel elengedés?

Figyelt kérdés

Jelenleg épp építkezünk. Jövő hónapban adjuk be a CSOK állami támogatásra a kérelmet. De gondolkozunk rajta, hogy egy kis CSOK hitelt is felvennénk, ha igénybe vehetnénk a lakáscélú hitelelengedést.

Két gyerekünk van a férjemmel, egyik baba 2018.szeptemberében született, a másik 2020.augusztusában.

És úgy olvastam, hogy 1 millió Ft-ot elengednek, de nem tudom, hogy ebben az esetben mi bele esünk-e.

Kerestem a neten erre infót de nem igazán volt egyértelmű. A bankban az ügyintézők sem igazán tudták egyik ezt, a másik azt mondta.

Előre is köszönöm a segítséget.


2021. ápr. 27. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, az 1millió elengedés akkor jár, amikor még nincs meg a 2. gyerek, mikor felveszed a hitelt. Ha esetleg terveznétek egy 3. babát, akkor az ő születése után elengednének 3 milliót, de már meglévő gyereknél nem.
2021. ápr. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tervezünk harmadikat. De még 2-3 év múlva. Annyira nem fontos a hitel, de ha adják a kedvezményt igénybe vesszük. Viszont évek múlva kétséges számomra, hogy ez a rendelkezés megmarad e, vagy eltörlik.
2021. ápr. 27. 09:42
 3/4 xswerdy ***** válasza:
az építkezés eddigi részét hitel nélkül csináltátok? Vagy esetleg vettetek fel hitelt a telek megvásárlására? Ha volt már futó hiteletek, amikor a gyerek született, akkor tudtok élni ezzel a kedvezménnyel. Ami hitelt most készültök felvenni, abból csak az ez után születő gyerekekre kaphattok kedvezményt.
2021. ápr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak a babaváró van. Más hitel nincs.
2021. ápr. 27. 13:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!