Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyit foghat a végrehajtó a...

Mennyit foghat a végrehajtó a Gyesből?

Figyelt kérdés
UPC nél volt 20 e tartozásom (2 havi számla)fel is hívtam öket hogy vissza mondom mert nem tudom fizetni erre a kamatokkal meg nem tudom mivel kikötő 40 ezer hívom öket hogy adják ide részletre hát nem adták.igy nem tudtam kifizezni most jöt a vegrehajtotól 70e még nem beszéltem velük de valószínűleg azok se adják ide részletre. De azért megprobálom hátha. Meg szeretnék tisztába lenni azzal is hogy gyes meg családi kapok bankszámlára 38e abból foghatnak ha igen mennyit?
2021. ápr. 25. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
28500-at kell a számlán hagyniuk
2021. ápr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

28500 Ft mentes az inkasszó alól, ezen összeg négyszereséig mindennek a fele foglalható, afölött pedig minden.

Postai kifizetéssel kell kérni a GYES-t és a családi pótlékot, akkor nem vihetnek semmit, mert letiltani ezekből nem lehet.

2021. ápr. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
El kell menni dolgozni, akkor nem lesz probléma fizetni a számlákat.
2021. ápr. 26. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez még csak behajtó cég lesz. Azok semmit sem csak felszólítást küldenek és végül végrehajtási eljárást indítanak.

Több lépcső ez odáig.


De velük is lehet részletről tárgyalni sőt ha oda jut a végrehajtóval is.

2021. ápr. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%
2es, rosszul tudod. Akár bankszámla akar postai kifizetes, letiltható a jövedelem. A vhó a munkáltatót keresi meg, letiltásnál eleve a letiltással csökkentett összeget kapja meg az ados.
2021. ápr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

6-os, amit te írsz, az a munkabérről, nyugdíjról szól. GYES, családi pótlék ilyen módon nem tiltható, csak számláról inkasszálható, mert a számlapénzt nem vizsgálják, miből származik.


[link]

2021. ápr. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

5nek igaza van.

Összetéveszted az inkasszót a letiltással. Inkasszót a számlára tesznek, letiltást pedig a munkáltatató (gyesnél is) kapja.


[link]


Kérdezö,

Gyesből legfeljebb 33 százalékot lehet levonni, de csak az alábbi követelések fejében:


gyermektartásdíj,

jogalap nélkül felvett egészségbiztosítási ellátás,

levonás a gyermekek ellátásához kapcsolódó juttatásokból,

a jogalap nélkül felvett gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás és anyasági támogatás fejében.


Vagyis az Upc tartozásodat nem vonhatják le gyesből.

2021. ápr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mindenkinek,
2021. ápr. 26. 21:51
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
7, akkor mégis jól írtam, hogy a kérdésben szereplő tartozásért a GYES nem tiltható, 5-ös a kérdés rendes elolvasása nélkül írt hülyeséget.
2021. ápr. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!