Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valaki Amerikába szeretne...

Ha valaki Amerikába szeretne költözni az itthoni pénzt (nagyobb összeg) hol váltják át? (Milliók)

Figyelt kérdés
Érdekelne mivel tervezem kiköltözni, több pénzem van és nem tudom ekkora összeget hol váltanak át nekem?
2021. ápr. 19. 02:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha az USA-ban dollár számlát nyitsz igen.

Ha bárhol dollár alapú számlát nyitsz és oda érkezik pénz az dollár lesz.


Mit fogsz kint majd csinálni?

2021. ápr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hany milliorol van szo, mert csak annyit irtal, hogy milliok.

De 1M forint az kb 3200 USD, ebbol, ha valahol egy olcsobb allamban akarsz megragadni, akkor kb 5-6 hetig eleg, ha ingyen lakhatsz valahol, akkor akar 2 honapig is. Draga kornyeken, mint NY, Los Angeles, San Francisco, kb 2 het ez az egymillio. Ha viszont 3 millio HUF-t akarsz atvaltani, akkor a penzmosasi torveny miatt nem kicsit fognak kikerdezni a penz eredeterol. Es abban a pillanatban erdeklodni fognak a statuszod irant is, es valoszinuleg hamar egy repulogepen talalod magad.

Amugy bankszamlat nyithatsz itt, kizarolag szemelyesen, ahol be kell mutatnod egy utlevelet, es egy itt kiallitott fenykepes ID-t. Ezzel nem ellenorzik meg a statuszodat, de a 3M HUF = 10K USD miatt kerni fognak egy SS#-t vagy legalabb egy ITIN #.

Szoval... mielott teszel egy felesleges kort milliokat kidobva az ablakon, en tovabbra is azt javasolom, hogy eloszor gondoskodj az ittartozkodas jogi alapjairol.

2021. ápr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
66%
Nem muszáj nyitnod amerikai számlát, ha magyar pénz van a kártyádon úgy is tudsz fizetni mindenhol.
2021. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!