Mi a teendő?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 17. 18:37
 1/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Találtam egy bankkártyát a nagypapám szobájában ami nem tudom mi lehet mert még sosem láttam.

Ez egy Visa K&H-s kártya.

Neki pedig Budapest Bankos volt szóval nem értem h honnan van meg minek neki?

Egyetlen baj van, hogy ő nem beszámítható mert beteg.

Hogyan tudnám kideríteni a pin kódját meg ilyenek?

2021. ápr. 17. 18:37
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Most vagy életedben nem láttál még bankkártyát, vagy kamu a kérdés, és valamit te csinálni akarsz azzal a kártyával.


A bankkártyán van lejárat. Ha már lejárt, akkor ne csinálj vele semmit, szét is vághatod akár.

Van rajta név is. Ha ismered akkor add neki vissza.

Ha fogalmad sincs ki az és még nem járt le a kártya leadhatod a bankban.


Pinkódot neked nem fogják megmondani, ha van rajta pénz ahhoz te nem fogsz hozzáférni. Ha leadod visszajuttatják a tulajdonosnak.

2021. ápr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Leadod a bankba, a bank pedig majd értesíti a tulajdonosát. Ha ez valóban a nagypapádé, akkor hamar kiderülnek majd az adatai, ha pedig nem az övé, akkor ne is akard tudni, mert bűncselekményt követnél el.
2021. ápr. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Add oda anyukádnak
2021. ápr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Vissza adhatom neki de beteg és nem megy már sehova és lehet h nem is tudna válaszolni mert elfelejtette
2021. ápr. 17. 19:32
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a történeted itt meg is áll.

Odaadod Anyukádnak, és vagy tudja hogy mit kezdjen vele, vagy sem.


Ha a Papa beszámíthatatlan (korlátozottan cselekvőképest), akkor kérvényezni kell, hogy valaki a családból a gondnoka (gyámja) lehessen. Akkor lesz jogotok a bankszámlájához hozzáférni. Ez még nem jelenti azt, hogy ész nélkül lehet a vagyonával azt csinálni, amit akartok... Ugyanis hazánkban létezik GYÁMHATÓSÁG.

2021. ápr. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!