Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csokból tudunk így építkezni?

Csokból tudunk így építkezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 2 gyerekünk után szeretnénk felvenni a csokot és az összegből építeni egy házat.


Na most mi a szüleimmel élünk. A ház mögött van egy kis épület, ezt alakitanánk át magunknak és kiköltöznénk oda. Gondolom valamennyi résznek az ingatlanból a nevemen kell hogy legyen. Hány százaléknak? Hiába keresem neten, nem találom csak hogy bővítésnél és felújításnál 50% de hogy építésnél...

Tudja valaki?

Köszönöm


2021. ápr. 8. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Amiről te beszélsz, az nem építkezés, hanem bővítés/átalakítás.


De még ha építkeznétek is, két gyerekre 2,6 millió a csok, abból mit akartok építeni, egy nappalit?

2021. ápr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Lehet.

Azért gondoltam, mert bővíteni és felújítani lakást lehet. Mivel ez egy melléképület, (az ingatlan-nyilvántartásban is így van) ezért szerintem epítkezéhez tartozik, de lehet rosszil gondolom.


Van önerő is és a villany, fütés is be van vezetve. A helyiségek is kialakítva, rendesen szigetelő ablakkal és ajtókkal.

Festés, csempézés, gázbevezetés kell még.

2021. ápr. 8. 18:27
 3/4 anonim ***** válasza:

De értsd meg, hogy az építkezés nem ez. Építkezésnek az számít, amit az alapoktól kezdesz, enaplóval és szakemberekkel kivitelezve, benyújtandó számlákkal.


Ha csokkal akarsz építkezni, akkor már alapból a teleknek is fele-fele arányban a te és a házastársad nevén kell, hogy legyen.


Amiről te beszélsz, az még mindig csak a felújítás kategória lenne, ami melléképületre tudtom szerint nem igényelhető, csak lakóépületre.

2021. ápr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm
2021. ápr. 8. 18:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!