Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » LAkásvásárláskor, ha a szerződ...

LAkásvásárláskor, ha a szerződés kötéskor adok 10% foglalót, de még van önerőm..azt mikor érdemes odaadni az eladónak?

Figyelt kérdés

Gondoltam arra is, hogy megvárnám a bank visszajelzését, hogy befogadják e a hitel kérelmem vagy sem.

Mennyi időre szoktak visszajelezni a bankok?


2021. ápr. 7. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem a befogadás számít, hanem a döntés. Hol tartasz a folyamatban? Adásvételit mikor köttök? Előminősítették már a hitelkérelmedet?
2021. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Voltam bent a bankfiókban ma, és megnézték. Ott azt mondták rá, hogy rendben vagyok. De egy hitelügyintéző is elküldte a bankhoz, és az is a héten elvileg kész lesz.


Megegyeztem az eladóval a vételárban. Ügyvédet épp keresek. Csak mire eljutunk oda, hogy szerződést kötünk akkorra szeretnék ezzel tisztában lenni.

Köszönöm a válaszodat.

2021. ápr. 7. 17:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha már van egy hitelügyintéződ, akkor ezeket vele tisztázd, vagy ha nem bízol benne, keress másikat, de az nem jó, ha itt kérdezgetsz és elbizonytalanítod magad. Én is hitelügyintéző vagyok és kifejezetten rosszul esne, ha az ügyfelem egy ilyen portálon kérdezgetne és nem tőlem.
2021. ápr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez az eladó és a vevő között születő megállapodás része. Az ügyvéd minden fizetési feltételt bele fog írni a szerződésbe határidőkkel.

Ha te úgy állapodsz meg a vevővel, hogy foglalót már az ügyvéd előtt kap, majd előleget két nappal később, akkor úgy lesz, ha három héttel később, akkor úgy. Lehet feltételhez is kötni, nem határidőhöz. Pl. a pozitív hitelbírálat kiértesítését követően. Már ha belemegy az eladó, hiszen ez azért kevésbé körülhatárolható és feltételezem ő is ütemezetten szeretne számítani a pénzre.

Egy kritérium van. A bank a hitelt általában már csak akkor utalja ki, ha minden egyéb pénzügyi teljesítés megtörtént, úgyhogy nem érdemes nagyon elhúzni.

2021. ápr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!