Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tévesen kétszer utalt az...

Tévesen kétszer utalt az előző munkahelyem fizetést 5 hónapja. Vissza tudja követelni?

Figyelt kérdés
Eljöttem az előző munkahelyemről és kilépéskor az utolsó fizetésem kétszer utalták el. Ez decemberben történt és most, márciusban vették észre. Én még nem reagáltam rá, mit tudnak tenni, lehet belőle bírósági ügy, ha azt mondom, nem vettem észre és nem akarom visszautalni?
2021. márc. 28. 12:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Amúgy hogy jön ki az öt hónap? Decemberben történt, márciusban kiderült. Hogy lesz ez 5?
2021. márc. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 xswerdy ***** válasza:
ha azt mondod, hogy nem vetted észre, akkor megúszod annyival, hogy visszautalod. Ha hozzáteszed, hogy "és nem akarom visszautalni", akkor az már büntetőjogi kategória. Szóval ez esetben még a szerencsésebb helyzet, ha tényleg csak a pénz visszaszerzése irányában indítanak jogi lépéseket, és nem jelentenek fel.
2021. márc. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!