Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tévesen kétszer utalt az...

Tévesen kétszer utalt az előző munkahelyem fizetést 5 hónapja. Vissza tudja követelni?

Figyelt kérdés
Eljöttem az előző munkahelyemről és kilépéskor az utolsó fizetésem kétszer utalták el. Ez decemberben történt és most, márciusban vették észre. Én még nem reagáltam rá, mit tudnak tenni, lehet belőle bírósági ügy, ha azt mondom, nem vettem észre és nem akarom visszautalni?
2021. márc. 28. 12:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Természetesen vissza fogják kapni. Bíróság nem valószínű, hogy lesz belőle, azzal csak te járnál rosszul, mert akkor a perköltséget is állnod kellene, valószínűleg egy egyszerű ügyvédi felszólítás is elég lesz ahhoz, hogy visszautald. Ha nem teszed meg, akkor kamatot, ügyvédi, bírósági költségeket, stb. is rád fogják terhelni szívbaj nélkül és végül 2-3-szor annyit kell majd visszafizetned, mint amennyit most le akarsz tőlük nyúlni.
2021. márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

"Vissza tudja követelni?"

Igen. Ha nem reagálsz akkor jogi úton.

2021. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

Hűha. Erről van egy sztorim.


Ugyanez történt volt munkahelyemen egyik volt munkatársammal. Annyi különbséggel, hogy elutalták neki az utolsó fizetését és mondta, hogy az a számla már nem létezik, küldjék már másikra. A cég hibázott, mert nem várta meg, hogy visszajelezzen a bank, csak elutalták neki megint a másik számlára.


Ugye csak egy havi fizetésről beszélünk. Ő sem reagált, mintha elnyelte volna a Föld. Alapvetően ezt sokan elengedik, mert több energia (pénz, idő) visszaszerezni a pénzt, de ez a cég már csak azért sem engedte.


Tudták jól, hogy sok plusz nem lesz nekik ebből. De elindították a jogi lépéseket. Ez inkább elvi kérdés volt náluk.


Kérdés neked mennyire éri meg ez. Az is lehet, hogy annyiban hagyják.

2021. márc. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Jogalap nélküli gazdagodásnak nevezik az ilyet.


Ez egy rutin jogi eljárás, 100% hogy bíróságra viszi az ügyet a cég és kérdés nélkül az ő javára fog dönteni a bíró.

2021. márc. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
"Az is lehet, hogy annyiban hagyják." Hát elég fura egy cég, amelyik csak úgy hagy veszni egy havi fizetést... Már csak azért is, mert simán ráterhelhetik a kérdezőre mindenféle költségüket is ha nem akarja önként visszautalni. Azaz nem veszíthetnek.
2021. márc. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Vissza tudja. De ha 5 hónapig nem vették észre/nem kerestek, akkor szerintem már nem is fognak.
2021. márc. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
5. elolvastad a kérdést? "most, márciusban vették észre" Észrevették és keresték, csak a kérdező nem reagált rá.
2021. márc. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Felfüggesztett börtön a tévesen átutalt pénzt elköltő asszonynak


[link]

2021. márc. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok, én se olvastam el rendesen.

Ha kérik vissza, akkor természetesen vissza kell utalnod, hiszen mivel indokolod, hogy kétszer vetted fel a fizud? Az a pénz nem jár neked.

2021. márc. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem ezt a kérdést, ez sima lopás, akkor kellett volna neked jelezni, amikor kézhez kaptad. Remélem kamatostól behajtják rajtad.
2021. márc. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!