Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankszámla szerződés módosulhat?

Bankszámla szerződés módosulhat?

Figyelt kérdés

Tudom hogy szerződést nem lehet csak úgy módosítani, viszont nem tudom hogy ez bele tartozik.

Észrevettem hogy emelték ez évtől a díjakat a kondíciós listán a bankomnál. Rám azok a díjak vonatkoznak mint szerződés kötésnél vagy az újabban kiadott?



2021. márc. 16. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Nekem úgy van a szerződésem, hogy a bankkártya díját pl a ksh inflációs rátájának függvényében változtathatják.
2021. márc. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A díjak nem részei a szerződésnek.


A szerződés rögzíti a számlacsomag nevét és mindig a bank által a kondicios listában szereplő díjak az érvényesek.


Olyan van hogy a bank jogi okokból szétbontja hogy pl. 2012. 12. 31-ig nyitott számlák esetén ez az érvényes, utána nyitottaknál ez.

De mindkettőt változtathatja csak teljesen újat nem hozhat be.


Ezért van lehet ilyen megkülönböztetés.

2021. márc. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, sajnos én is úgy gondolom. Pont annak a díja érdekelt volna legjobban, mivel kétszeresére vitték fel a betéti kártyám éves díját.
2021. márc. 16. 17:59
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi neked is utolsó, csak azért gondoltam mert mikor megkötöttem a szerződést akkor hozzá lettek csatolva az egyes díjak, de akkor az csak tájékoztató jellegü volt.
2021. márc. 16. 18:03
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
A bank bármikor módosíthatja a szerződést, szokták is, pl. számlacsomagokat szüntetnek meg. Bármikor müdosíthat, cserébe te meg bármikor felmondhatod és mehetsz másik bankhoz ha nem értesz egyet vele. De ez biztosan benne van a szerződésben is. Nem határozott időre írtad alá a szerződést. Minden szerződés (nem csak bankszámláról szóló, de pl. munkaszerződés, bérlet, stb.) módosítható bármikor, nem örökre szól.
2021. márc. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi neked is így már világos minden. :)
2021. márc. 16. 19:03
 7/8 xswerdy ***** válasza:
egy adott számlacsomagnál a bank csak az inflációnak megfelelően emelheti a díjakat egyoldalúan. Ez furcsa, hogy a kártyadíjad duplájára emelkedett. Az elképzelhető, hogy a kártya típusán változtatnak, a korábbi típust kivezetik, de erről kell értesítést, és új kártyát kapnod, olyan nem lehet, hogy csak azt veszed észre, hogy drágább lett.
2021. márc. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Diákszámlám van, ahol eddig úgy volt hogy minden évben az alap betéti kártya 50%-át kell fizetnem. Mikor megnéztem valamit abban a listában, akkor tűnt fel ez nekem, hogy már megváltoztatták ez évtől és már csak az 1. évnél 50%, a többin már annyi mint az alap díja. Az 1. évnél ahol 50%, ott is felment kb 300 forinttal egyébként a tavalyihoz képest, ami nem lenne baj csak azt sajnalom hogy már nem lesz fele annyi legalább.
2021. márc. 18. 12:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!