Kötelezhet-e az önkormányzat arra ,hogy a kommunális adót csak személyesen,készpénzben fizethetem ki?Se csekket,se átutalási lehetőséget nem ad.
Ez kizárt hogy íg ylegyen.
Melyik város ez?
Éppen, hogy a legritkább megoldás a személyes pénztár.
Általában mindenkinek kiküldik a levéllel együtt a csekket is, aztán van aki postára elmegy vele, van aki utalja a rajta lévő számlaszámra.
Írj egy levelet az ÁNTSZ-nek vagy nem tudom melyik hivatal foglalkozik pillanatnyilag a pandémiával, hogy egy egész közösséget köteleztek a személyes kontaktusra mert valószínűleg nekik így könnyebb. Ha rosszakaratú lennék akkor azt mondanám hogy a helyi nagy embereknek valamelyikének részesedése van a helyi takarékszövetkezetbenn.
Pont most covid idején erre kötelezni embereket? És ha valaki a községből kiment Hamburgba dolgozni akkor ő utazzon haza mikor ezt kintről is pár kattintással, személyes kontaktus nélkül megteheti.
Bevallom, nem tudom szabályos-e? A helyi adókról rendelkező jogszabály adott feltételek fennállása esetén lehetővé teszi a helyben történő készpénzes megfizetést is, de a fordítottjáról nincs szó, hogy csak így megfizetővé lehet tenni. Bár, a jogszabályban tiltva sincs, illetve, nincsenek felsorolva megfizetési pénzügyi technikák.
Érzésre, nem helyénvaló.
A helyi önkormányzatok törvényességi felügyeletét a Kormányhivatalok végzik; ott tudsz érdeklődni, hogy ez szabályszerű-e? Kérdés, hogy mire jutsz velük.
De, segíthetsz magadon.
A Magyar Államkincstár évente frissítve közli a települések adónemeinek számlaszámait is.
↑ 1.) Rákattintasz a településnév kezdőbetűjére.
↑ 2.) A megjelenő listában rákattintasz a település nevére.
↑ 3.) Megjelennek a helyi adók, jobb szélen a hozzátartozó számlaszámok.
Pl. a nevem kezdőbetűjére kattintottam, majd egy felső sorban levő településre. Íme a 2021. január 1-i állapot képen: [link]
(Semmi közöm a településhez, de akár már januárban utalni tudtam volna például a lakás alapján megállapított kommunális adó akár első félévi esedékes részletét, akár a teljes évit. A részletekre kattintva még a szabályait is tudom.)
Ha kétségeim lennének a bankszámla érvényességével kapcsolatban, itt le tudom ellenőrizni: [link]
Ha van ügyfélkapud, le tudod kérdezni az önkormányzati adófolyószámládat. Abban benne van a számlaszám, az esedékességek dátuma, az előírt fizetési kötelezettségek és a befizetések is (én pl. most néztem meg és a március 04-én csekken feladott kommunális adónk, ami márc.06-án legkésőbb az önkormányzat bankszámláján volt, még nincs felkönyvelve a folyószámlára)
Innen tudsz belépni: [link]
Ezt a kérdést miért írtad ki?
Kizárt, hogy így legyen.
Menetközben kiderült, hogy nem is az önkormányzat pénztárában kell befizetni, hanem a Takarékbankban.
Akkor viszont egyértelmű, hogy bankszámlára kell fizetni, aminek számlaszáma van. Tehát oda utalni is lehet.
A takarék pénztárosa nyilván gyorsan megtalálja, hogy a helyi önkormányzat melyik számlája melyik, így oda kerül a pénz, de bizony számlaszámra fizetsz be. Amit alapból neked kellene megadnod a befizetésnél.
Valaki írta, hogy a helyi takarékszövetkezetben részesedése van egy helyi "nagy embernek".
Nincs helyi takarékszövetkezet.
Másféle éve már egyesült az összes, ebből lett a Takarékbank Zrt.
A település nevét miért nem írtad le?
Konkrétumot nem akarsz, mert kitaláció a kérdés. De mi értelme van ennek?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!