Hitel felvétel?

Figyelt kérdés
Szeretnék hitelt fel venni de valamiért vissza utassít a rendszer. jövedelmem rendben van,munka hely is, minden oké de valamiért nem engedi. Arra gondoltam hogy van folyószámla hitelem ami 75 000 Ft az befolyásolhatja?

2021. márc. 11. 18:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Igen, befolyásolhatja. Meg a munkahelyed szektora is.
2021. márc. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mármint hogy érted hogy a szektora? De ennyire befolyásolja az a 75000?? Ugye elv a fizum 50%-át lehet terhelni tegyük fel 200 000 a fizum tehát az a 75 00 majdnem leterheli az 50% ot?
2021. márc. 11. 18:28
 3/14 anonim ***** válasza:
17%

Arra gondolok, hogy van olyan bank, aki a tömegközlekedésben dolgozóknak nem ad hitelt, a vendéglátósoknak, médiásoknak szinte egyik bank sem szívesen.


40 százaléka terhelhető a fizetésed. A 75000es hitelkeretet a válság előtt úgy számolták, hogy 10 százaléka a havi törlesztő.

2021. márc. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Bankban azt mondták 50%-al. Bankban is próbáltam felvenni a pénzt de ugye ott sem sikerült és a hölgy sem tudta megmondani hogy mégis miért nem engedi de akkor valószínüleg ezért
2021. márc. 11. 18:41
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
kérj folyószámla hitelkeret emelést, azt meg szokták adni a fizud duplájáig, mondjuk nem írtad mennyi kellene, ha annál több, akkor sajnos ez nem megoldás
2021. márc. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%

Esetleg szüntesd meg a folyószámlahitel keretet és próbálkozz úgy. Ha ez a kizáró ok, akkor meg fogod kapni.


Több bankot is próbáltál? Mert megéri, nem leragadni egynél.

2021. márc. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

Bár nem írtad, milyen hitelt szeretnél, ezért csak feltételezem, hogy személyi kölcsönt. Számít az életkorod, a családi állapotod, a vagyoni helyzeted, a jelenlegi munkaviszonyod hossza, a szektor a Covid miatt, a konkrét munkáltató (mekkora cég, hányan dolgoznak ott, mennyire stabil), az iskolai végzettséged, stb, stb.

Ezekről semmit nem írtál, így nem lehet megmondani, mi lehet az oka az elutasításnak. A hitelkeret szerintem kevésbé, mint a fentiek valamelyike.

Az, hogy az MNB 50%-ig engedi terhelni a jövedelmet, nem jelenti azt, hogy a bankok el is mennek minden esetben a szélső értékig, sőt bizonyos hiteleknél sosem mennek el, ilyen pl a személyi kölcsön. Az sem mindegy, mekkora az a jövedelem és van-e pl eltartott? Pl aki alig keres többet, mint a minimálbér, hiába lenne a törlesztő részlete a személyi kölcsönnek csak 30-40E Ft, esélytelen a pozitív döntés, mint annak, aki 500E Ft-ot keres és 200E Ft-os részletet vállalna, mert ő a maradékből jobban meg tud élni.

2021. márc. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Előttem már leírták szépen, hogy miket figyel a bank, én ezért csak a folyószámlahiteles részre reagálnék: ha van egy 75.000 Ft-os kereted, annak az 5%-át veszik figyelembe, amikor "kivonják" a jövedelmedből. Ez ugye 3.750 Ft-ot jelent. Nem valószínű, hogy ez lenne a gond, de persze megpróbálhatod a megszüntetését... de most 200.000 Ft-nak az 50%-a 100.000 Ft, ha abból kivonjuk ezt a 3.750 Ft-ot, akkor is marad (ha nincs esetleg más) 96.250 Ft, ami terhelhető lenne a jövedelmedből.

Illetve, ez pont egy olyan dolog (ha a JTM-be nem fér bele), amit tud mondani az ügyintéző, mert bárki képes lehet kiszámolni. Szinte kizártnak tartom, hogy ez lenne a baj, de másrészről meg nem lehet tudni, melyik bank mi alapján hitelez, szóval, ha nincs rá égető szükséged, akár meg is szüntetheted.

2021. márc. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Személyi kölcsönt szeretnék. 22 vagyok 220 nettó körül kapok Unixnal dolgozok.Szóval elvileg nem kéne akadálynak lenni de mégis.
2021. márc. 12. 19:59
 10/14 anonim ***** válasza:
A 22 évvel lesz a gond és gondolom egyedülálló is vagy. Nagyon kevés bank ad 25 év alatti egyedülálló fiatalnak személyi kölcsönt, de azt sem írtad, mióta dolgozol a jelenlegi munkahelyeden, így még jó sok adat hiányzik.
2021. márc. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!