Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp junior számlával lehet...

Otp junior számlával lehet utalni???

Figyelt kérdés
Amikor ramegyek a smart bankban a utalasra azt írja ki hogy"Nincs olyan számla, amelyik engedélyezve van a szolgáltatás használatára" ez pontosan mit takar? Hogyan tudnék utalni? Valaki leirna lépésről lépésre, szakszavak nélkül?

2021. márc. 3. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogy mit jelent azt passzolom. Nem vagyok szakértő.


Otp junior számlám van, szoktam utalni és fizetni is néha online, engedi, nincs ezzel gond.

2021. márc. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menj be bankba és hipp-hopp elmondják, megcsinálják. Valami kell hozzá, hogy utalhass, azt tudom. De lehet vele én is utaltam anno.
2021. márc. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Menj be egy OTP fiókba.

Két lehetőség van: Az első, hogy a frissen nyitott számlánál valamit nem állítottak be. Erre elég kicsi esély van.


A másik ami nagyon valószínű:

Az OTP pár éve kicsit visszalépett az online fejlettségben, azért, hogy pénzt vasalhasson be a junior ügyfeleitől.

A junior számla esetén a netbank akkor van ingyen, ha csak lekérdezésre lehet használni. Ha utalni is akarsz róla, akkor a netbanknak van valamennyi díja.

Be kell menni a fiókba és olyan netbankra váltani ahonnan enged fizetési műveleteket is végezni.

2021. márc. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A junior számla esetén a netbank akkor van ingyen, ha csak lekérdezésre lehet használni. Ha utalni is akarsz róla, akkor a netbanknak van valamennyi díja."


Ez így önmagában nem állja meg a helyét: netbankos lekérdezésünk van, utalni is lehet, de ettől még a netbanknak nincs havonta díja, sem a számlavezetésnek. Az viszont igaz, hogy az utalás piszok drága.


Kérdező, én is azt javaslom, hogy menj be a bankba, nézesd meg, mi lehet a gond - lehet, hogy egyszerűen csak nem kötöttél netbankos szerződést - azt ugyanis külön kell kötni.

És ha már ott vagy, azt is nézesd meg, nyilatkoztál-e a havi max 2x felvehető max 150 ezer ft ingyenes készpénzfelvételről? ha nem, akkor azt is csináltasd meg.

2021. márc. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, te nyilván nem Junior vagy.

Juniornál már évek óta így van ahogy a 3. válaszban írtam.

2021. márc. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös, a Juniornak kétféle számlavariációja van - csak ezt nem szokták az emberek orrára kötni, hanem kapásból a "fizetősbe" teszik - és ezt nem, nem az utóbbi években csinálják, hogy "visszaléptek", mert kb. 6 éve is így volt.

Az egyiknél levonnak havi kb. 180 ft-ot, gondolom ebben vagy Te, a másiknál VALÓBAN INGYENES a netbankos lekérdezés és a számlavezetés - viszont az utalás roppant drága.


Ha nem hiszel nekem, "Menj be, kérdezd meg!" (idézet egy reklámból :-) )

2021. márc. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kicsit késői válasz, de Juniornál ingyenes a teljes körű netbankos hozzáférés is, benne van a kondíciókban. Szerződéskötésnél nálam kérdezték, hogy teljes körű netbankos hozzáférés legyen-e mellé. Nincs havi díja, nem vonnak le érte semmit.
2021. márc. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!