Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakástakarékom most jár le....

Lakástakarékom most jár le. Hogyan jutok a pénzemhez?

Figyelt kérdés
A bank 4 héten belül választ kér, hogy akarom e a kiutalást. Természetesen igen, viszont igazolnom kellene a lakáscélt. Anno saját lakás vásárlására szerettem volna takarékoskodni, hogy majd kiutalják a pénzt és elkezdek lakást nézni (legalább az önrészben segítene). Naiv voltam. Úgy tűnik, 4 héten belül kellene leakasztanom egy lakásvásárlást valahonnan? Ez elég rövid idő megtalálni álmaim otthonát. Kicsit becsapva érzem magam. Nyilván benne volt a szerződésben már a megkötéskor is, csak kicsit hidegzuhany akkor is. Mit tehetnék? Ha nem mutatok be célt, az állami támogatást buktam. Gyakorlatilag olyan, mintha évekig a saját számlámon hagytam volna +20 ezret, csak még kezelési költségei is voltak. "Dejó!"

2021. febr. 28. 10:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell azonnal kivenned ott hagyhatod meg honapokig/evekig. Elkezdesz most lakast nezni es ha megvan akkor kezded intezni a kiutalast. Nem kell most kiutaltatnod ha nem akarod.


Amugy a lakascelt utolag kell igazolni kiutalas utan 90 napod van leigazolni hogy tenyleg vasarlasra koltotted. Tehat nem kell 4 het alatt venned semmit.


Ha nem akarsz/tudsz 1-2even belul lakast venni, akkor lehet jobb kivenni a penzt es elfelejteni az allami tamogatast.

2021. febr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!