Ezzel a kormány most akkor hazudott ?
"nálunk azért nincs meg nem is volt olyan mértékű támogatás mint Ausztriában, Németországban, Angliában ,mert a ez az ingyen pénz osztás ellenkezik a kormány munka alapú társadalom víziójával de főleg az az oka , hogy a fent említett országok nagyon eladósodnak ez miatt az ingyen pénz miatt"
Itt kicsit keveredik a szezon a fazonnal. A munka vs. pénzosztás probléma az alapjövedelemnél szokott előjönni, itt valóban a kormány álláspontja az, hogy a pénz nem a fán terem, hanem dolgozni kell érte. A baloldal ezzel szemben azt hirdeti, hogy a jómódúaktól elvesszük és ingyen odaadjuk a szegényeknek némi szavazatért cserébe. Ebbőla szempontból talán egyet lehet érteni azzal, hogy segély helyett munkaalapú társadalmat kell építeni.
A támogatások mértéke meg relatív. Van családi adókedvezmény, lakhatási támogatás, CSOK, családi és elektromos autóra vásárlási támogatás, vállalkozói és lakossági támogatott hitelek, lakásfelújítási kedvezmény, pályakezdőknek SZJA mentesség, falusi CSOK és még sorolhatnám. Ezekben az a közös, hogy csak azok vehetik igénybe, akik dolgoznak is, mivel ezek nem segélyek, hanem támogatások.
"nálunk azért nem fizettek ennyi mindent és mégis rekord magas az államadósság."
Azért a fent a teljesség igénye nélkül felsoroltakat én nem nevezném semminek, de emellett azt is látni kell, hogy az "államadósságot" nem csak az állam által a polgároknak kifizetett támogatások és segélyek képezik, hanem például az állampapírokba beáramló pénz is, mivel ezeket az összegeket az emberek és intézmények "kölcsön adják" az államnak, ami majd kamatostul visszafizeti. Tehát amikor te megtakarítasz és abból mondjuk 1 millióért állampapírt vásárolsz, akkor az állam oldalán 1 millió forint adósság keletkezett. És azért az új MÁP Pluszból szépen bevásárolt a lakosság.
"Ezt a mostani helyzetet meglehet uszni adósság nélkül ? Vagy az lehetettlen"
Nem lehet, mivel való igaz, hogy a COVID miatt padlóra került szektorok állami támogatása növeli az államadósságot. És azért állambácsi itt is szépen a zsebébe nyúlt: járulékkedvezmények, 10 éves halaszottan töreszthető kamatmentes hitel, a bérek egy részének átvállalása. Persze a vállalkozók így is nyavajognak, mivel a magyar embernek soha semmi nem elég jó, de a másik oldalon ezek a pénzek rohadt sokba kerülnek. Viszont ha hagynánk mindenkit csődbe menni, akkor a gazdaságunk menne teljesen tönkre és azt már mindenki megérezné.
Nem olyan egyszerű kérdés ez, hidd el!
"Itt kicsit keveredik a szezon a fazonnal. A munka vs. pénzosztás probléma az alapjövedelemnél szokott előjönni, itt valóban a kormány álláspontja az, hogy a pénz nem a fán terem, hanem dolgozni kell érte. A baloldal ezzel szemben azt hirdeti, hogy a jómódúaktól elvesszük és ingyen odaadjuk a szegényeknek némi szavazatért cserébe. Ebbőla szempontból talán egyet lehet érteni azzal, hogy segély helyett munkaalapú társadalmat kell építeni.
A támogatások mértéke meg relatív. Van családi adókedvezmény, lakhatási támogatás, CSOK, családi és elektromos autóra vásárlási támogatás, vállalkozói és lakossági támogatott hitelek, lakásfelújítási kedvezmény, pályakezdőknek SZJA mentesség, falusi CSOK és még sorolhatnám. Ezekben az a közös, hogy csak azok vehetik igénybe, akik dolgoznak is, mivel ezek nem segélyek, hanem támogatások."
Gondolom a Tiborcz, Lőrinc meg a Garancsi is szorgalmasan dolgozik a jövedelmért. Nem furcsa hogy van olyan ország a világon ahol a leggazdagabb ember a semmiből lett az és a miniszterelnök játszótársa?
"Inkább devizában érdemes tartani a pénz. Főleg Frankban meg Dollárban azoknak van értéke."
Ezen jót nevettem :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!