Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaphatok így ingatlanfedezeti...

Kaphatok így ingatlanfedezeti hitelt?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy albérletbe kéne mennem a gyerekemmel. A nevemen nincs semmi, viszont apukám megörökölte a papa házát. (Pesten van, kb 25 milliót ér) Én vidéken élek.

Apa Pesten él, de nem abban a házban amit örökölt, az kivan adva jelenleg albérletbe.

(Ezért sem szeretnék odamenni a gyerekkel, hogy miattunk rakja ki a jelenlegi bérlőjét, meg én egész életemben vidéken éltem és szeretnék itt maradni továbbra is, úgyhogy az nem nagyon opció, hogy odaköltözzünk)

A kérdésem:

Kaphatnék én (vagy apukám) ingatlanfedezeti hitelt a háza miatt?

És akkor abból a hitelböl tudnék venni házat.

Persze ha nem, akkor megyünk albérletbe a kisfiammal, csak hirtelen eszembe jutott ez a megoldás, de nem nagyon értek hozzá...

Kifejtenétek hogy működik ez?

(Én kb 10 milliót akarnék felvenni)

Köszönöm


2021. febr. 12. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Fel lehet venni meglévő ingatlanra szabad felhasználású jelzálog fedezetes hitelt. Ez azért jó, mert jóval kedvezőbb a kamatozása, mint egy mezei személyi kölcsönnek és magasabb összeg is felvehető.

Ezt a tulajdonos mindenképp felveheti. Hogy te felveheted-e úgy, hogy a tulajdonos csak beleegyezik, hogy zálogjogot tegyenek az ingatlanára azt nem tudom, erről a banknál kell érdeklődni.


25 milliós lakásra 15-20 milliót fel lehet venni. Most elég kedvező a 10 évig fix jelzáloghitelek kamata, 5% körül van.

2021. febr. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindenképpen lakáshitelt igényelj, mert annak a legkedvezőbbek a kamatai és igen, felveheted úgy is, hogy apukád lakására terhelik a hitelt, tehát amit vesszel, az tehermentes marad. Amennyiben egyedülálló vagy, vagy elvált, igényeld meg a CSOK-ot is, mert egyrészt az is 600E Ft, másrészt idén illetékmentes a vásárlás, ha CSOK-ot is igényelsz.
2021. febr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!