Bankkártya-csere ?
Előző kártya lejárta után --ahogy eddig is-- posta útján megkaptam az új kártyát: azzal minden oké. De a többi infót hogyan értsem?
" Kényelmének érdekében új, illetve lejárat esetén cserekártyáját elektronikus úton juttatjuk el Önhöz."
A webKÁRTYA egy MasterCard típusú virtuális kártya, amely minden olyan internetes kereskedőnél használható, ahol a MasterCard logót elhelyezték."
Mi az "elektronikus úton küldött webKÁRTYA"?
Lehetővé tenné pl., hogy a közértekben ne kelljen tökölni az érintéssel és a PIN-kóddal, vagy mi ???
Elolvastam, de vagy elkerülte a figyelmem, vagy még mindig (nagyon) nem értem, mi mindenre való és minek tukmálják annak is, aki nem kérte.
A bérletet buszon láttam: csak megmutatták a buszvezetőnek a mobiljukat a srácok, már el is intézték, hogy felszállhassanak. Én meg eleinte csak néztem ki a fejemből, hogy mi a fene köze a buszvezetőnek a "kedves utas" mobilon lévő dolgaihoz, SMS-eihez, telefonszámaihoz, meg a többihez... De biztos ez is valami "elektronikus úton" létező megoldás.
Csak arra gondoltam, ha már van, hát boltban úgy is használhatnék kártyát, ha egy kényelmetlen cuccal kevesebb van nálam, amit őrizgessek, elhagyhassak.
Mindegy! Köszi a választ mindenkinek, legyen szép napotok!
(nem csak elméletben, virtuálisan", hanem gyakorlatilag is)
Azt nem tudom, hogy a rendes kártyád is lejár vagy csak a webkártyád. A rendes kártyát postán küldik ki a bankban megadott címedre.
Az OTP-nél a webkártya régebben a netbankba érkezett meg, mert azt fizikailag nem állítják elő, csak száma, lejárati ideje és CVC kódja van.
Már egy ideje nem vagyok OTP-s, lehet, hogy azóta változott. Az Erste például egy bankkártyához hasonló műanyag lapra nyomva küldi meg a virtuális kártya adatait.
A webkártya vagy virtuális kártya lényege, hogy csak netes vásárlásnál lehet használni.
Az OTP például úgy csinálja, hogy ha kérsz virtuális kártyát akkor egy külön alszámlát is létrehoz a bankszámlád mellé.
A virtuális kártya ehhez kapcsolódik.
Vásárlás előtt erre átvezetsz annyi pénzt amennyiért vásárolni akarsz és ezzel a kártyával fizetsz.
Teljesen biztonságos, mivel csalók vagy akárki hiába szerzi meg a kártyaadatokat, ezen az alszámlán mindig csak akkor és csak annyi pénz van amennyit te akarsz.
A valódi fizikailag létező bankkártyád adatait így nem kell megadnod soha a neten.
Ezáltal ilyen fintech megoldásokra nincs is szükség meg semmi extra biztonsági szabályra, ez az online vásárlásokat teljesen biztonságossá teszi.
Több mint tíz éve létező megoldás, nem is kell nála jobb.
Azt nem tudom, hogy ha nincs webkártyád miért ír ilyeneket a bank? Vagy van webkártyád csak nem tudsz róla?
A netbankban látszik pedig.
Egyébként ha nincs akkor is megéri igényelni, főleg ha az interneten nem csak a legnagyobb, legismertebb helyeken szoktál fizetni vele. Mert például oké, hogy mondjuk a Vodafone-nak nyugodtan meg lehet adni a normál bankkártya adatait ha online fizetnéd be a telefonszámlád.
De valami kevésbé ismert oldalnak azért nem szívesen, meg főleg olyan oldalnak nem amelyik nem banki felületen keresztül intézi a netes fizetést, hanem közvetlenül a kereskedő kapja meg a bankkártya adatokat.
Ott a kereskedő törvénytiszteletén és informatikai rendszerének biztonságán múlik, hogy nem lesz-e neked később gondod.
Webkártya esetén hiába akar visszaélni a kereskedő vagy aki esetleg annak a rendszerét feltöri. A megszerzett webkártya adatokkal nem tud visszaélni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!